संविधानको तेह्रौँ संशोधन विधेयक दर्ता

१० जेष्ठ २०६९, बुधबार ०८:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० जेठ । सरकारले संविधानसभाको समयावधि तीन महिना थप गर्न अन्तरिम संविधान, २०६३ को तेह्रौँ संशोधनका लागि व्यवस्थापिका–संसदमा विधेयक दर्ता गराएको छ । शान्ति प्रक्रिया टुङ्गोमा पुगेको र संविधान निर्माणका सम्बन्धमा उठेका विवादित विषयहरू दलीय सहमति भई उल्लेख्य उपलब्धि हासिल गरिसकेको भएता पनि संविधान निर्माणको केही विषय टुङ्गोमा पु¥याउन बाँकी रहेको र संविधानसभाको कार्यकाल समाप्त हुन लागेकाले संविधानसभाको कार्यकाल केही समय थप गर्नुपरेको जनाउँदै म्याद थपका लागि विधेयक दर्ता गराइएको सरकारको भनाइ छ । उपप्रधानमन्त्री एवम् कानुन तथा न्यायमन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौलाका तर्फबाट मन्त्रालयका उपसचिव वासुदेव न्यौपानेले व्यवस्थापिका–संसद सचिवालयमा हिजो राति ८ बजे संविधान संशोधन विधेयक दर्ता गराउनुभएको हो । यसअघि मन्त्रिपरिषद्को हिजो साँझ बसेको बैठकले संविधानको तेह्रौँ संशोधन विधेयक व्यवस्थापिका–संसदमा दर्ता गर्ने निर्णय गरेको थियो । यो संशोधन सँगसँगै संविधानसभाको कार्यकाल अब चार वर्ष तीन महिना कायम हुने भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना संक्रमण उच्च भएको भारतमा मृतकको संख्या अत्याधिक हुनथालेपछि शव व्यवस्थापनमा समस्या भएको छ । बीबीसीका अनुसार उत्तरी भारतको गंगा

काठमाडौं । प्रतिनिधि सभामा दोस्रो, तेस्रो र चौथौं ठूलो दलका रूपमा रहेका नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादी पार्टीले

पाल्पा जिल्लाको वगनासकाली गाउँपालिका–७ खानीगाउँका शङ्कर गैरेले अमेरिकाबाट विद्यावारिधि गर्नुभएको छ । अमेरिकाको टेक्सस राज्यस्थित ए एण्ड एम विश्वविद्यालयबाट डिपार्टमेण्ड

काठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष वैशाखकृष्ण पक्ष औँसीका दिनमा जन्मदाता आमालाई सम्मान गरी मनाइने आमाको मुख हेर्ने पर्व आज देशभर आमालाई