सरकार र बन्दकर्ता संघर्ष समितिको वार्ता आज पनि

९ जेष्ठ २०६९, मंगलवार ०९:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ९ जेठ । आन्दोलनरत आदिवासी जनजाति संयुक्त सङ्घर्ष समिति र सरकारबीच आज पनि बार्ता हुने भएको छ । हिजो दुई चरणमा भएको वार्ता निष्कर्षमा नपुगी सकिएको थियो । आज वार्ताको लागि बोलाउने सरकारी वार्ता टोलीका सदस्यले जानकारी दिएको भए पनि समय र स्थान नतोकेको नेपाल लोकतान्त्रिक तामाङ सङ्घका केन्द्रीय अध्यक्ष तथा आदिवासी जनजाति संयुक्त सङ्घर्ष समिति सदस्य बीरबहादुर लामाले बताउनुभयो । सङ्घर्ष समितिले अघि सारेको जातीय पहिचानका आधारसहित जेठ १४ गतेभित्र संविधान जारी गर्नुपर्ने, आत्मनिर्णयको अधिकार, अग्राधिकार, स्वशासनसहितको प्रदेश र विशेष संरचना सुनिश्चित हुनुपर्ने मागमा सरकारी वार्ता टोली सकारात्मक हुन नसकेको लामाले जानकारी दिनुभयो । आज सङ्घर्ष समितिको कार्यसमितिको बैठक बसेर छलफल गर्ने र बैठकको निर्णयको आधारमा वार्तामा सहभागी हुने नेपाल आदिवासी जनजाति महासङ्घका अध्यक्ष राजकुमार लेखीले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस