गम्भिर मतभेदका बाबजुद प्रमुख तीन दल र मधेसी मोर्चावीच छलफलको तयारी

९ जेष्ठ २०६९, मंगलवार ०९:१० मा प्रकाशित

 शासकीयस्वरुप लगायतका विवादित विषयमा ठोस सहमति गर्न दलहरुले आज पनि आन्तरिक तथा बहुपक्षीय छलफल गर्न लागेका हुन । छलफल गर्ने बताइए पनि समय र स्थानको टुङ्गो नलागेको एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुभयो । सहमतिको लागि हिजो बसेको प्रमुख तीन दल र संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाबीचको बैठक आरोपप्रत्यारोपका कारण निष्कर्षविहिन भएको थियो । एकीकृत माओवादीले संघीयताविनाको संविधान जारी गर्ने षड्यन्त्रमा नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमाले लागेको आरोप लगाएको छ । काङ्ग्रेस र एमालेले भने बिगतमा भएको सहमतिबाट माओवादी पछि हटेका कारण कुनै सहमति हुन नसकेको बताएका छन् । एमाले नेता रावलले माओवादीले संविधानसभामा एकलौटी रुपमा बहुमत पु¥याएर जाने प्रयास गरेको र त्यस्तो प्रक्रिया काङ्ग्रेस र एमालेलाई मान्य नहुने बताउनुभयो । गएको जेठ २ गते प्रमुख तीन दलबीच राज्यपुनर्संरचना गर्दा ११ प्रदेश बनाउने सहमति भएको भए पनि माओवादीले सहमति पुनर्विचार गर्नुपर्ने बताएपछि दलहरुबीचको दुरी बढेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकामा निषेधाज्ञा १० दिन थप भएको छ । यसअघि जारी गरिएको निषेधाज्ञाको आदेशको अवधि आइतबार सकिएपछि काठमाडौं,

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका