गम्भिर मतभेदका बाबजुद प्रमुख तीन दल र मधेसी मोर्चावीच छलफलको तयारी

९ जेष्ठ २०६९, मंगलवार ०९:१० मा प्रकाशित

 शासकीयस्वरुप लगायतका विवादित विषयमा ठोस सहमति गर्न दलहरुले आज पनि आन्तरिक तथा बहुपक्षीय छलफल गर्न लागेका हुन । छलफल गर्ने बताइए पनि समय र स्थानको टुङ्गो नलागेको एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुभयो । सहमतिको लागि हिजो बसेको प्रमुख तीन दल र संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाबीचको बैठक आरोपप्रत्यारोपका कारण निष्कर्षविहिन भएको थियो । एकीकृत माओवादीले संघीयताविनाको संविधान जारी गर्ने षड्यन्त्रमा नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमाले लागेको आरोप लगाएको छ । काङ्ग्रेस र एमालेले भने बिगतमा भएको सहमतिबाट माओवादी पछि हटेका कारण कुनै सहमति हुन नसकेको बताएका छन् । एमाले नेता रावलले माओवादीले संविधानसभामा एकलौटी रुपमा बहुमत पु¥याएर जाने प्रयास गरेको र त्यस्तो प्रक्रिया काङ्ग्रेस र एमालेलाई मान्य नहुने बताउनुभयो । गएको जेठ २ गते प्रमुख तीन दलबीच राज्यपुनर्संरचना गर्दा ११ प्रदेश बनाउने सहमति भएको भए पनि माओवादीले सहमति पुनर्विचार गर्नुपर्ने बताएपछि दलहरुबीचको दुरी बढेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले एमाले अध्यक्ष समेत रहेका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारलाई दिँदै आएको समर्थन फिर्ताको निर्णय

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको