चार दल शिर्ष नेताहरुद्धारा पत्रकारमाथिको आक्रमणको निन्दा

८ जेष्ठ २०६९, सोमबार १२:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ जेठ । आदीवासी जनजाती संयूक्त संघर्ष समितिले आयोजना गरेको तीन दिने नेपालबन्दको क्रममा हिजो पहिलो दिन सन्चारकर्मीमाथि लक्षित आक्रमणको प्रमुख चार दलका शिर्ष नेताहरुले निन्दा र भत्र्सना गरेका छन् ।
बैठकले सन्चारमकर्मीमाथिको नियोजित आक्रमण तत्काल बन्द गरेर जातीय सदभाव कायम राख्ने बातावरण निर्माण गर्न आग्रह गर्दै यस्ता आन्दोलनले मुलुकमा जातीय हिंसा बढाउने भन्दै तत्काल आन्दोलन फिर्ता लिन आग्रह गरेको छ ।
बैठकपछि नेपाली काग्रेसका सभापति सुशिल कोइरालाले रिपोर्टर्स क्लब नेपालमा आदीबासी जनजाती महासंघका महासचिव आङकाजी शेर्पाले दिएको अभिब्यक्ति जातीय द्धन्द्ध बढाउन तर्फ उद्यत भएको भन्दै त्यस्तो नबोल्न चेतावनी दिए । कोइरालाले आन्दोलनरत पक्षलाई तत्काल आन्दोलन फिर्ता लिन समेत माग गरे ।
नेकपा एमालेका बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले पनि सन्चारकर्मीमाथि भएको आक्रमणको निन्दा गर्दै माओवादीले उचालेर आन्दोलन भएको भन्दै माओवादीलाई सरकारमा बसेर दोहोरो चरित्र प्रर्दशन नगर्न चेतावनी दिए । उनले आन्दोलन फिर्ता नलिएसम्म आन्दोलनरत पक्षसँग कुनै बार्ता नगर्ने समेत स्पष्ट पारे । एमालेले माओवादीको उक्साईमा आन्दोलन भएको भन्दै तीन दलको बैठकसमेत बहिस्कार गर्दै आएको थियो ।
काग्रेस बरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवाले पनि पत्रकारमाथि भएको आक्रमणको निन्दा गर्दै आन्दोलन फिर्ता लिएर जातीय सदभाव भडकिन नदिन आन्दोलनकारीसँग आग्रह गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार