नाका बन्द खुले पछि चिराइतो तिब्बत निकासी

८ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२१ मा प्रकाशित

ताप्लेजुङ, ८ जेठ । ताप्लेजुङमा उत्पादित चिराइतो धमाधम तिब्बत निकासी हुन थालेको छ । केही महिना अघि मानिसहरुले बोकेर ओलाङ्चुङगोला पुर्याएको  चिराइतो तिब्बत निकासी भएको हो ।  हिउँ  परेर  ४ महिना अघि देखि नाका बन्द  रहेको  कारण गोलामा भण्डारण गरिएको चिराइतो तिब्बत निकासी हुन सकेको थिएन । गर्मी मौषम लागे संगै हिउ पग्लिएर बाटो खुले पछि चिराइतो तिब्बत निकासी हुन थालेको   ओलाङचुङगोला  ९ याङमाका चिराइतो ब्यवसायी दावानुपु लामाले बताउनु भयो । बन्द हड्तालले प्रभाव नपार्ने र अरु ठांउ भन्दा राम्रो  मूल्य पाइने   भएपछि आफुहरुलाई चिराइतो निकासी गर्न सहज भएको लामाले जानकारी दिनु भयो । ओलाङ चुङगोलामा अहिले  प्रतिमन  २४ हजाका दरले चिराइतोको कारोबार हुने तथा  तिब्बतमा  प्रतिमन २८ देखि ३० हजार सम्ममा बिक्रि हुने बताइएको छ । ताप्लेजुङ सदरमुकाममा प्रतिमन  १६ हजारमा कारोवार हुने चिराइतो   झापामा १८  हजार सम्ममा विक्रि हुने गरेको व्यपारी बताउछन । हिउँ परेर नाकाबन्द भएको भनिएता पनि  त्यसबेला  चिनिया धार्मिक नेता  दलाइ लामाको जन्मत्सव पारेर अबान्छित गतिविधी हुने भन्दै  चिनिया प्रशासनले नाका  बन्द गरेको हुन सक्ने कतिपयले बताएका छन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से