नाका बन्द खुले पछि चिराइतो तिब्बत निकासी

८ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२१ मा प्रकाशित

ताप्लेजुङ, ८ जेठ । ताप्लेजुङमा उत्पादित चिराइतो धमाधम तिब्बत निकासी हुन थालेको छ । केही महिना अघि मानिसहरुले बोकेर ओलाङ्चुङगोला पुर्याएको  चिराइतो तिब्बत निकासी भएको हो ।  हिउँ  परेर  ४ महिना अघि देखि नाका बन्द  रहेको  कारण गोलामा भण्डारण गरिएको चिराइतो तिब्बत निकासी हुन सकेको थिएन । गर्मी मौषम लागे संगै हिउ पग्लिएर बाटो खुले पछि चिराइतो तिब्बत निकासी हुन थालेको   ओलाङचुङगोला  ९ याङमाका चिराइतो ब्यवसायी दावानुपु लामाले बताउनु भयो । बन्द हड्तालले प्रभाव नपार्ने र अरु ठांउ भन्दा राम्रो  मूल्य पाइने   भएपछि आफुहरुलाई चिराइतो निकासी गर्न सहज भएको लामाले जानकारी दिनु भयो । ओलाङ चुङगोलामा अहिले  प्रतिमन  २४ हजाका दरले चिराइतोको कारोबार हुने तथा  तिब्बतमा  प्रतिमन २८ देखि ३० हजार सम्ममा बिक्रि हुने बताइएको छ । ताप्लेजुङ सदरमुकाममा प्रतिमन  १६ हजारमा कारोवार हुने चिराइतो   झापामा १८  हजार सम्ममा विक्रि हुने गरेको व्यपारी बताउछन । हिउँ परेर नाकाबन्द भएको भनिएता पनि  त्यसबेला  चिनिया धार्मिक नेता  दलाइ लामाको जन्मत्सव पारेर अबान्छित गतिविधी हुने भन्दै  चिनिया प्रशासनले नाका  बन्द गरेको हुन सक्ने कतिपयले बताएका छन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड