तीन जिल्लामा आकस्मिक खाद्य सुरक्षा कार्याक्रम लागु हुने

८ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ जेठ । मध्यपश्चिमका ३ ओटा पहाडी जिल्लामा आकस्मिक खाद्य सुरक्षा कार्यक्रम लागु हुने भएको छ । गत बर्षको प्राकृतिक प्रकोपका कारण खाद्यान्न बाली न्युन उत्पादन भएका र उच्च खाद्य असुरक्षित जाजरकोट , रुकुम र सल्यान जिल्लाका केही गाविसमा उक्त कार्याक्रम लागु हुने भएको हो । कृषि मन्त्रालय केन्दिय आपतकालिन उद्धार कोष र एफ ए ओ को सहयोगमा सरकारले यही जुन देखी डिसेम्वर सम्मका लागी भोकमरी पिडित कृषकहरु विउ विजन र तरकारी खेतीमा आवश्यक सहयोग गर्ने कार्यक्रमका प्रमुख डा. मीननाथ पौडेलले जानकारी दिनुभयो । कार्यक्रमले  ३ जिल्लाका १५ हजार घरधुरीलाई गहुँको वीउ र तरकारी खेतीमा सहयोग गरी खाद्यान्न उत्पादनमा बृद्धि गर्ने उद्देश्य राखेका छौ प्रमुख पौडेलले भन्नुभयो ।
यसैबीच जिल्ला खाद्य सुरक्षा अनुगमण सञ्जालको बैठकले कार्याक्रम लागु गर्न जाजरकोटका ९ ओटा गाविस छनौट गरेको छ । जिल्ला कृषि विकास कार्यालयका अनुसार जिल्लाका रग्दा, भगवति, नायकवाडा , रोकायगाँउ , अर्छानी , टालेगाँउ , पजारु , मजकोट र जगतिपुर गाविसमा आउदो पुस महिना सम्मका लागी कार्याक्रम संचालन हुने छ । करीव ७ महिना सम्म लागु हुुने कार्याक्रमबाट उन्नत वीउ उत्पादन र खाद्यन्न उत्पादनमा बृद्धि गरि भोकमरी न्युनिकरण गर्ने कार्यक्रमको उद्देश्य रहेको छ । यसको लागी करीव ४ करोड रुपैया लगानी गरिने प्रमुख पौडेलले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से