विवादित विषयमा सहमति खोज्न प्रमुख दलहरुको बैठक आज बस्ने

८ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:०२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ जेठ । संघीय राज्य लगायत अन्य विवादित विषयमा छलफल गर्न प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक आज बस्ने भएको छ । आज हुने छलफलमा संघीय राज्यको सङ्ख्या, शासकीय स्वरुपमा शक्ति बाँडफाँड एवम् नागरिकताका विषयमा छलफल हुने एक नेताले जानकारी दिएका छन् । जेठ १४ पछिको अवस्थाको बारेमा समेत दलहरुले छलफल सुरु गर्ने बताइएको छ । राज्य पुनर्संरचना गर्दा ११ प्रदेश बनाउने जेठ २ गते राति सहमति भएको भए पनि एकीकृत माओवादी र सरकारले ११ प्रदेश बनाउने सहमतिलाई प्रारम्भीक रहेको भनेपछि दलहरुबीचको दुरी बढेको छ । मधेसवादी दल, आदिवासी र जनजातिहरुको विरोधपछि प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले गएको शुक्रबार संसदको बैठकमा दलहरुबीच भएको सहमति अन्तिम नभएको बताएपछि अवरुद्व व्यवस्थापिका संसदको बैठक सुचारु एको थियो । सत्ताधारी दलहरु नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेले भने सहमतिबाट माओवादी पछि हटेकोभन्दै असन्तुष्टि जनाउँदै आएका छन् । आजको प्रमुख दलहरुको बैठकमा संघीय राज्यको संख्या र सीमाङकनको बारेमा पनि छलफल हुनेछ । हिजो बस्ने भनिएको प्रमुख दलहरुको बैठक आदिवासी जनजातिहरुको बन्दका कारण स्थगित भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले एमाले अध्यक्ष समेत रहेका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारलाई दिँदै आएको समर्थन फिर्ताको निर्णय

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको