सरकार र आन्दोलनरत जनजातिहरुवीच बार्ता

८ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०८:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ जेठ । नेपाल सरकार र जातीय पहिचान सहितको संघीय राज्यको माग गरेर बन्दमा उत्रिएको आदिवासी जनजाति महासंघ संयुक्त संघर्ष समितिवीच आज बार्ता हुँदैछ । अहिले केही समयपछि प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा हुने वार्तामा आदिवासी जनजातिहरुले उठाएको मागको बारेमा छलफल हुनेछ । सङ्घर्ष समितिसँगको वार्तामा प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुको समेत सहभागिता रहने बताइएको छ । जातिय पहिचान सहितको संघीय राज्य हुनुपर्ने माग गरेको महासंघले हिजोदेखि तीनदिने आन्दोलनको घोषणा गरेको छ । सरकारसँगको वार्तामा आदिवासी जनजाति महासङ्घका अध्यक्ष राजकुमार लेखी, आदिवासी जनजाति सङ्घर्ष समिति संयोजक सुरेश आलेमगर, सङघर्ष समितिका महासिचिव पर्शुराम तामाङ, सदस्य मल्ल के सुन्दर लगायतले सहभागिता जनाउँदै हुनुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।

काठमाडौं । समाजसेवी उत्तम कार्कीले वडास्तरीय आइसोलेसन सेन्टरका लागि १८ थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गर्नुभएको छ । मुलुकमा अक्सिजन अभाव