व्यवस्थापिका–संसद्को बैठक आज पनि

७ जेष्ठ २०६९, आईतवार १०:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ जेठ । व्यवस्थापिका संसदको बैठक आज पनि बस्दैछ । संविधानसभा भवन नयाँवानेश्वरमा दिउँसो तीन बजेको लागि बोलाइएको बैठक एजेण्डा सार्वजनिक नगरिएको भए पनि सरकारको तर्फबाट केही विधेयक प्रस्तुत हुने संसद सचिवालय स्रोतले जनाएको छ । हिजाको व्यवस्थापिका संसदको दोस्रो बैठकले ‘नेपालको अन्तरिम संविधान २०६३ को १२ औं  संशोधन विधेयकलाई बहुमतले पारित गरेको थियो । संशोधनका लागि गरिएको मत विभाजनमा संशोधनको पक्षमा ५ सय ३३ जना सभासद्ले मतदान गरेका थिए भनसंशोधन विधेयकको विपक्षमा तीन मत परेको थियो । हाल संसद्मा ५ सय ९५ जना सभासद रहेकामा हिजोको मतदानमा ५ सय ३६ जना सभासदले भाग लिएका थिए । संविधानसभाबाट छोटो प्रक्रियाबाट संविधानको विधेयक एकमुष्टरुपमा पारित गर्न राजनीतिक दलहरूबीच सहमति भएपछि अन्तरिम संविधान संसोधन गरिएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तव आफ्नो कार्यकाल सम्हाल्न काठमाडौं आइपुगेका छन् । उनी शनिबार दिउसो ४ः ०० बजे

काठमाडौं । अन्तर–सरकारी वित्त व्यवस्थापन ऐन, २०७४ अनुसार स्थानीय तहले असार १० गतेभित्र नीति तथा कार्यक्रम र बजेट सार्वजनिक गरिसक्नुपर्छ

काठमाडौँ । भारतीय राजदूत नविन श्रीवास्तव आज काठमाडौंँ आउने भएका छन् । श्रीवास्तव आज अपरान्ह ४ बजे काठमाडौं आउन लागेका

काठमाडौं । नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले पार्टी विभाजनका क्रममा एमालेमै बसेका १० स्थायी कमिटी सदस्यहरुलाई दासको संज्ञा दिएका