व्यवस्थापिका–संसद्को बैठक आज पनि

७ जेष्ठ २०६९, आईतवार १०:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ जेठ । व्यवस्थापिका संसदको बैठक आज पनि बस्दैछ । संविधानसभा भवन नयाँवानेश्वरमा दिउँसो तीन बजेको लागि बोलाइएको बैठक एजेण्डा सार्वजनिक नगरिएको भए पनि सरकारको तर्फबाट केही विधेयक प्रस्तुत हुने संसद सचिवालय स्रोतले जनाएको छ । हिजाको व्यवस्थापिका संसदको दोस्रो बैठकले ‘नेपालको अन्तरिम संविधान २०६३ को १२ औं  संशोधन विधेयकलाई बहुमतले पारित गरेको थियो । संशोधनका लागि गरिएको मत विभाजनमा संशोधनको पक्षमा ५ सय ३३ जना सभासद्ले मतदान गरेका थिए भनसंशोधन विधेयकको विपक्षमा तीन मत परेको थियो । हाल संसद्मा ५ सय ९५ जना सभासद रहेकामा हिजोको मतदानमा ५ सय ३६ जना सभासदले भाग लिएका थिए । संविधानसभाबाट छोटो प्रक्रियाबाट संविधानको विधेयक एकमुष्टरुपमा पारित गर्न राजनीतिक दलहरूबीच सहमति भएपछि अन्तरिम संविधान संसोधन गरिएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।

काठमाडौं । समाजसेवी उत्तम कार्कीले वडास्तरीय आइसोलेसन सेन्टरका लागि १८ थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गर्नुभएको छ । मुलुकमा अक्सिजन अभाव