नेपाल बाहिरको नेपाली साहित्यका बारेमा बिशेष गोष्ठीको आयोजना

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार १९:०८ मा प्रकाशित

अमेरिका । नेपाली साहित्य प्रतिष्ठान – उत्तर अमेरिकाले यस पटक एएनएको ३०औ महाधिबेसनको अवसर पारेर टेक्सास राज्यको, डालासमा हुने अन्तर्राष्ट्रिय कविता महोत्सब संगसंगै नेपाल बाहिरको नेपाली साहित्यका बारेमा बिशेष गोष्ठीको आयोजना गर्ने भएको छ। यो गोष्ठी संचालनका लागि नेपाली साहित्य प्रतिष्ठान – उत्तर अमेरिकाले डा. गोविन्दसिंह रावतको संयोजकत्वोमा “नेपाल बाहिरको नेपाली साहित्य: प्रवासी कि आप्रवासी” गोष्ठी आयोजना समिति गठन गरेको छ।

समितिका अन्य सदस्यहरुमा मोहन सिटौला, टेक्सास, गोबिन्द गिरी प्रेरणा, भर्जिनिया र ज्ञानेन्द्र गदाल, कोलोराडो रहनु भएका छन्। पहिलो पटक आयोजना हुन लागेको “नेपाल बाहिरको नेपाली साहित्य: प्रवासी कि आप्रवासी” सम्बन्धी यस गोष्ठीमा डायिस्पोरा साहित्यमा बिशेष कलम चलाउने विद्वानद्वय डा. गोबिन्दराज भट्टराई र डा. खगेन्द्र लुइँटेल तथा अमेरिकामा बसेर डायिस्पोरा साहित्य सिर्जना गर्दै आउनुभएका अ.ने.सा.स.का संस्थापक होमनाथ सुबेदीबाट कार्यपत्र प्रस्तुत गरिने छन् ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालमा पहिलोपटक चिकित्सासम्बन्धी सम्पूर्ण शब्दको परिभाषा रहेको ‘चिकित्सा शब्दसागर’ विमोचन गरिएको छ । डा विपिन नेपाल, विनयकुमार शर्मा, प्रकाशमणि दाहाल

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

वाग्मती प्रदेशको राजधानी हेटौँडाबाट साहित्य सङ्गम मकवानपुरले यस वर्ष प्रदान गर्ने साहित्य क्षेत्रमा क्रियाशील २० जनालाई विभिन्न सम्मान तथा पुरस्कारको

काठमाडौँ । साहित्यकार विन्दु अधिकारी ढकाल नवीनतम् कथासङ्ग्रह मावली दिदी लिएर आउनुभएको छ । ढकालको दोस्रो कृतिको रूपमा आएको पहिलो