एएफसी यु–१४ फेस्टिबल अफ फुटबल– २०१२ सुरु

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार १६:०८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ चैत । एएफसी यु–१४ फेस्टिबल अफ फुटबल– २०१२ सुरु आजदेखि काठमाण्डुमा सुरु भएको छ । एसियाली फुटबल महासङ्घको कार्यक्रमअनुसार अखिल नेपाल फुटबल सङ्घको आयोजनामा सुरु भएको यो प्रतियोगिता जेठ १० गतेसम्म सञ्चालन हुनेछ । प्रतियोगितामा नेपाललगायत बङ्गलादेश, भुटान, श्रीलङ्का र भारतको सहभागिता रहेको छ । प्रतियोगिताको उद्घाटन गर्दै अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले खेलकुदले देशको शान विश्वसामु चिनाउनुका साथै अनुशासन र सामूहिक भावनाको पाठ पनि सिकाउने भएकाले सरकारले खेलकुदलाई प्राथमिकतामा राखेको बताउनुभयो । उहाँले एएफसी फुटबल प्रतियोगिता आफ्नो क्षमता प्रस्तुत गर्ने मौका भएकाले सबै कला कौसल प्रयोग गरेर खेलाडीले आफ्नो राष्ट्रका लागि खेल खेल्नुपर्ने उल्लेख गर्नुभयो । कार्यक्रममा एन्फाका अध्यक्ष गणेश थापाले सबै राष्ट्रका खेलाडीहरुलाई खेलकुदको नियम, कानुन तथा अनुशासनलाई आत्मसात् गर्दै खेल खेल्न आग्रह गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । देशकै पहिलो फ्रेन्चाइज फुटबल प्रतियोगिता खुकुरी नेपाल सुपर लिग (एनएसएल)को पहिलो सिजनको फाइनलमा शनिबार धनगढी एफसी र काठमाडौं

मड्रिड । स्पेनिस लिग फुटबलमा गएराति रियाल मड्रिड र भियारियाल विजयी भएका छन् । उपाधि होडमा रहेको रियाल मड्रिडले ग्रानाडालाई

स्पेनिस ला लिगा फुटबलको बार्सिलोना लेभान्तेसंग बराबरीमा रोकिएको छ । गएराति भएको खेलमा लेभान्तेसँग बार्सिलोना ३ –३ को बराबरीम रोकिएको

लन्डन । इंग्लिस प्रिमियर लिग फुटबलमा म्यानचेस्टर युनाईटेडले पुनरागमन जित निकालेको छ । गएराति भएको खेलमा युनाईटेडले १० खेलाडीमा सिमित