अस्ट्रेलियाली निर्वाचनमा असान्जेको सम्भावना

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार १६:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ जेठ । विकिलिक्सका विवादास्पद् संस्थापक जुलियाँ असान्जेले आफ्नो मुलुक अस्ट्रेलियामा संसदको माथिल्लो सभाको सदस्य पदका लागि हुने निर्वाचनमा उम्मेदवार भए विजय हासिल गर्ने अवस्था एक अभिमत सङ्ग्रहमा देखिएको छ । सत्ताधारी लेबोर पार्टीको आन्तरिक अभिमत सर्वेक्षक युएमआर रिसर्चले गरेको अनुसन्धान तथा सिड्नी मर्निङ हेराल्ड पत्रिकाले प्रकाशन गरेको समाचार अनुसार सर्वेक्षण गरिएका २५ प्रतिशतले आफूले सरकारी गोप्य जानकारी जनतालाई उपलब्ध गराउने वेबसाइटका प्रमुखलाई मत दिने बताए । सर्वेक्षणमा बामपन्थी ग्रिन पार्टीले असान्जेलाई समर्थन गर्ने देखिएको छ । उक्त जानकारी युएमआरका जोन उटिङले उक्त पत्रिकालाई दिनुभएको हो । उहाँले असान्जेतर्फ महत्वपूर्ण समर्थन रहेको देखिएको बताउनुभयो । यसमा पार्टीगत धारणा भने उल्लेख गरिएको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभरी कोरोनाभाइरसबाट सङ्क्रमितको साप्ताहिक सङ्ख्या बढ्दै गएको पाइएको छ । यही जुलाई १७ देखि २५ सम्मको सात दिनमा त्यसको अघिल्लो

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा