पानी माग्दै भ्यागुताको बिहे

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार १६:०७ मा प्रकाशित

सिन्धुली, ६ जेठ । लगातार दुई तीन साता यता सिन्धुलीमा पानी नपरेपछि किसानहरु निक्कै चिन्तित बनेका छन् । मकै, धान जस्ता अन्नबाली र बोटविरुवाहरु सुक्नुका साथै खोलाहरु पनि सुकेका छन् । लगातारको खडेरीले पानी नपरेपछि सिन्धुली लाम्पान्टार गाविसका पुङपुङगे महिला समूहको आयोजनामा आज भगवानसँग पानी माग्दै भ्यागुताको बिहे गरिदिएका छन् । भालु खोलाको पोथी भ्यागुतो र बाङरीङ खोलाको भाले भ्यागुतो बीच व्राहमण बोलाएर पाठ पुजा गरेर बिबाह गरिदिएको स्थानिय झगर सिङ आलेले बताउनुभयो । हरहर महादेव पानी देउ देउ भनेर ध्याम्पा सोहीसोही खेलेर भोजभत्तेर समेत गरेको आलेले जानकारी दिनुभयो खोलानाला कुवा लगाएत पानीका स्रोतहरु सुकेपछि त्यस ठाउँका बासिन्दाहरुलाई खानेपानीको समेत निक्कै समस्या परेको छ । यसैबीच भिमस्थान ३ भारागाउँका किसानहरुले पनि आज विहान पानी परोस् भन्दै भगवानको पुजा गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टीले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठक बोलाएको छ । अध्यक्षद्वय महन्थ ठाकुर र उपेन्द्र यादवबीच समझदारी भएपछि

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पद तथा गोपनीयताको शपथ पुनः लिनु नपर्ने भएको छ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्शेर जबराको एकल

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले राष्ट्रिय सभामा रिक्त एक सदस्यको निर्वाचन यही जेठ ६ गते निर्वाचन हुँदैछ । माओवादी केन्द्रले आफ्नो

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सपथविरुद्ध सर्वोच्चमा चार रिट दर्ता भएको छ । वैशाख ३१ गते प्रधानमन्त्री ओलीले