पानी माग्दै भ्यागुताको बिहे

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार १६:०७ मा प्रकाशित

सिन्धुली, ६ जेठ । लगातार दुई तीन साता यता सिन्धुलीमा पानी नपरेपछि किसानहरु निक्कै चिन्तित बनेका छन् । मकै, धान जस्ता अन्नबाली र बोटविरुवाहरु सुक्नुका साथै खोलाहरु पनि सुकेका छन् । लगातारको खडेरीले पानी नपरेपछि सिन्धुली लाम्पान्टार गाविसका पुङपुङगे महिला समूहको आयोजनामा आज भगवानसँग पानी माग्दै भ्यागुताको बिहे गरिदिएका छन् । भालु खोलाको पोथी भ्यागुतो र बाङरीङ खोलाको भाले भ्यागुतो बीच व्राहमण बोलाएर पाठ पुजा गरेर बिबाह गरिदिएको स्थानिय झगर सिङ आलेले बताउनुभयो । हरहर महादेव पानी देउ देउ भनेर ध्याम्पा सोहीसोही खेलेर भोजभत्तेर समेत गरेको आलेले जानकारी दिनुभयो खोलानाला कुवा लगाएत पानीका स्रोतहरु सुकेपछि त्यस ठाउँका बासिन्दाहरुलाई खानेपानीको समेत निक्कै समस्या परेको छ । यसैबीच भिमस्थान ३ भारागाउँका किसानहरुले पनि आज विहान पानी परोस् भन्दै भगवानको पुजा गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको