मधेशी र जनजातिले संयुक्त आन्दोलन गर्ने

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार १३:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ जेठ । वृहत मधेशी मोर्चा र आदिवासी जनजाति संयुक्त संघर्ष समितिले संयूक्त रुपमा आन्दोलन गर्ने भएका छन् । उनीहरुले जातीय पहिचानसहितको संघीयता सहितको साझा मागका लागि संयुक्त रुपमा आन्दोलन गर्ने भएका हुन । मोर्चा र समितिले शनिबार पत्रकार सम्मेलन गरेर  साझा माग र आन्दोलनको कार्यत्रलम सार्वजनिक गरेका छन् ।

पत्रकार सम्मेलनमा  बृहद मधेसी मोर्चाले जेठ ५ गतेबाट आह्वान गरेको अनिश्चितकालीन मधेश बन्द,  संघर्ष समितिले आह्वान गरेको जेठ ७,८ र ९ को आमहड्ताल सहितको नेपाल बन्द संयुक्त रुपमा सफल पार्ने सहमति भएको जानकारी दिईएको थियो ।  त्यस्तै समितिको जेठ १० देखि १४ सम्म संविधानसभा भवन अगाडि धर्ना कार्यक्रमममा पनि मोर्चाको सहभागिता रहने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

इजराइल र प्यलोस्टाइनको हमास समुहबिचको पछिल्लो भिडन्तमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १ सय २६ पुगेको छ । गत सोमवार पश्चिम किनारामा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।