मोर्चाको बन्दले सिरहाको जनजिवन प्रभावित, बन्दलाई ज्वालाको सर्मथन

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार ११:५३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ चैत । बृहत मधेसी मोर्चाको आह्वानमा भएको अनिश्चितकालीन बन्दका कारण सिरहासहित तराईका विभिन्न जिल्लाको जनजीवन प्रभावित भएको छ । मोर्चाका बन्दकर्ताहरुले आज  बिहानैदेखि बजार, पसल, उधोगधन्दा, कलकारखाना र शैक्षिक संस्था बन्द गराएका छन् । मोर्चाका कार्यकर्ताले बन्द गर्दै सदरमुकाम सिरहासहित जिल्लाको अन्य मुख्य मुख्य शहर तथा पुर्व पश्चिम लोकमार्गको विभिन्न स्थानमा बिहानैदेखि प्रदर्शन जारी राखेका छन ।  मोर्चाले तीन दलबीच भएको ११ प्रदेशको निर्णय फिर्ता हुनुपर्ने, स्वयात मधेस प्रदेश उल्लेख गर्नुपर्नेलगायतका माग गरी अनिश्चतकालीन बन्द गरेको हो  । यसैबीच बुहत मधेसी मोर्चाले गरेको अनिश्चितकाल मधेस बन्दलाई तराई सशस्त्र संर्घषरत जनतान्त्रिक तराई मुक्ति मोर्चाले सर्मथन गरेको छ ।  मोर्चाका केन्द्रिय अध्यक्ष ज्वाला सिंहले शुक्रबार एक विज्ञप्ती जारी गरेर बन्दलाई सर्मथन गरेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

सुदुरपश्चिम । सुदूरपश्चिम प्रदेशमा नयाँ वर्ष आरम्भसँगै मनाइने ‘बिसु’ पर्वको रौनक बढेको छ । यो पर्व मनाउने तयारीस्वरूप प्रत्येक घरपरिवारमा

काठमाडौँ । विश्वव्यापीरुपमा बढ्दो वातावरणीय समस्याको न्यूनीकरण तथा संरक्षणमा पूर्वीय संस्कृति एवं सभ्यताको प्रचारप्रसार गराउने उद्देश्यले विश्व वन्यजन्तु कोष(डब्लुडब्लुएफ) नेपालले

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । राष्ट्र बैङ्ककी निर्देशक सुष्मा रेग्मी रिजाललाई कारागार पठाइएको छ । ज्येष्ठ नागरिक सम्बन्धी कसुर मुद्दामा काठमाडौँ जिल्ला अदालतको