खोटाङको चार वटा सामुदायिक वनमा फैलिएको डढेलो अझै नियान्त्रण बाहिर

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार ११:५३ मा प्रकाशित

खोटाङ, ६ चैत । खोटाङको चार वटा सामुदायिक वनमा फैलिएको डढेलो अझै नियान्त्रणमा आउन सकेको छैन । विजयखर्कको साँघुरी पुर्वी र साँँघुरी पश्चिम तथा राजापानीको छिताकुण्ड र असोजे सामुदायिक वनमा छ दिन अघिदेखि लागेको डढेलो अझै नियान्त्रण बाहिर छ । डढेलोले चार वटा सामुदायिक वनको एक हजार हेक्टर भन्दा बढी क्षेत्रफल नष्ट बनाएको छ । डढेलोले सामुदायिक वनमा पाईने लोपोन्मूख जडीबुटी, काठपात तथा जंगली पशुपन्छीको बासस्थान जलेर नष्ट भएको छिताकुण्ड सामुदायिक वन उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष छवि राईले जानकारी दिनुभयो । साँघुरी पुर्वी सामुदायीक वनबाट सुुरु भएको डढेलो साँघुरी पश्चिम, छिताकुण्ड हुँदै अहिले असोजे सामुदायिक वनमा प्रवेश गरेको स्थानीयबासीले जानकारी दिएका छन् । अहिलेसम्म वनमा लागेको डढेलो निभाउने प्रयास कसैबाट नभएको उपभोक्ताहरुले गुनासो गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

धनकुटा । धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिकामा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मोवाइल चार्ज गर्ने क्रममा विद्युत लाइनमा हाइभोल्टेज

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

चितवनको माडी नगरपालिका–९ अयोध्याधाममा राम, सीता, लक्ष्मण र हनुमानको पूर्णकदका मूर्ति स्थापना गरिने भएपछि निर्माण कार्य तीव्ररुपमा अगाडि बढेको छ