विवादित विषयमा सहमति जुटाउन मुख्य दलहरू छलफलमा

६ जेष्ठ २०६९, शनिबार ११:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ जेठ । राज्य पुनःसंरचनाका लागि गरिएको ११ प्रदेशको सहमतिप्रति मधेसवादी दलहरूले आपत्ति जनाएपछि दलहरू फेरि नयाँ सहमतिका लागि जुटेका छन् । यही क्रममा अहिले सत्तारुढ दलहरू एकीकृत माओवादी र नेपाली काङ्ग्रेसबीच छलफल भइरहेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा जारी छलफलमा दुवै दलका शीर्ष नेताहरूको उपस्थिति रहेको छ । ११ प्रदेशको सहमति अन्तिम नभएको र यसबारे पुनर्विचार गर्न सकिने प्रधानमन्त्रीले हिजोको संसद बैठकमा संबोधन गर्नुभएपछि काङ्ग्रेस र एमाले रुष्ट बनेका छन् । मधेसवादी दलहरूले भने ११ प्रदेशले मधेसलाई खण्डित पारेको भन्दै त्यसलाई फिर्ता लिनुपर्ने दबाब दिइरहेका छन् । उनीहरूले बिहीबारको संसद बैठक अवरुद्ध पारेका थिए । हिजो प्रधानमन्त्रीले ११ प्रदेशको सहमति फिर्ता लिएर छलफल गर्न सकिने आश्वासन दिनुभएपछि संसद खुलेको हो ।
राज्य पुनःसंरचना, ११ प्रदेशको सहमति र अरू विषयमा छलफल गर्न एमालेसहित मुख्य तीन दलको बैठक पनि बस्दै छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे