मेहताको अभिव्यक्तिबारे स्पष्ट पार्न अध्यक्ष प्रचण्डको आग्रह

५ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार १७:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ जेठ । एकीकृत नेकपा(माओवादी)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले वीरगन्जस्थित भारतीय महावाणिज्य दूतावासका कर्मचारी एस डी मेहताले दिएको अभिव्यक्ति बारे स्पष्ट पार्न नेपालका लागि भारतीय राजदूत जयन्त प्रसादलाई आग्रह गर्नुभएको छ । अध्यक्ष प्रचण्डले आज राजदूत जयन्त प्रसादलाई आफ्नै निवास लाजिम्पाटमा बोलाएर भारतीय कर्मचारी मेहताले नेपालको आन्तरिक मामलामा किन चासो राख्नुभएको हो । त्यसबारे स्पष्ट पार्न अनुरोध गर्नुभएको प्रचण्डका सहयोगी शिव खकुरेलले जानकारी दिनुभयो । त्यस अवसरमा राजदूत जयन्त प्रसादले महावाणिज्य दूतावासका कर्मचारीले के भनेको भन्ने बारेमो बुझेर जानकारी गराउने बताउनु भएको पनि खकुरेलले बताउनुभयो । मेहताले स्थानीय राजनीतिक दलका नेतालाई बोलाएर समग्र मधेस एक प्रदेश बनाउनुपर्ने र त्यसको लागि आन्दोलन गर्न भन्दै उक्साएको समाचार सार्वजनिक भएपछि सर्वत्र विरोध र निन्दा भइरहेको छ ।
यस्तै राष्ट्रिय जनशक्ति पार्टी संसदीय दलका नेता डा प्रकाशचन्द्र लोहनीले वीरगन्जमा रहेका भारतीय कूटनीतिज्ञले विभिन्न राजनीतिक दललाई बोलाई ‘आन्दोलनको हुरी’ ल्याउन र राजनीतिक दलहरुको सहमति भताभुङ्ग पार्न दिएको निर्देशन नेपालको आन्तरिक मामिलामा ठाडो हस्तक्षेपको रुपमा देखापरेको भन्दै त्यसको भत्र्सना गर्नुभएको छ । आज जारी गर्नुभएको विज्ञप्तिमा ‘नेपालमा परिवर्तनको यो ऐतिहासिक घडीमा हामी मित्र राष्ट्रहरुबाट सद्भावको अपेक्षा गर्दछौँ तर नेपालभित्रका राजनीतिक दलहरुबीच असमझदारी बढाउने र अराजकता तथा आन्दोलन उक्साउने प्रयास गरिएको हो भने त्यो भारत तथा नेपाल दुवै देश र जनताको अहितमा हुने स्पष्ट छ’ भन्नुभएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बेलायतका लागि नेपाली राजदूत लोकदर्शन रेग्मीले बेलायती महारानीसमक्ष ओहोदाको प्रमाणपत्र पेश गर्नु भएको छ । महारानी एलिजावेथ द्वितीयसमक्ष बकिङ्घम प्यालेसमा

रोल्पा । रुन्टिगढी गाउँपालिकामा किशोरीलाई जबर्जस्ती करणीको प्रयास गर्ने एक इन्जिनीयर पक्राउ परेका छन् । गाउँपालिकाको होलेरीमा २० वर्षीया कोरोना

तनहुँ । व्यास नगरपालिका–१ हाइस्कुलटारको नवयुवा क्लवले सोही वडा निवासी मिर्गौला पीडित आशमाया तामाङ्लाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । क्लवका

धनुषा । कोरोना महामारीले सबै क्षेत्र प्रभावित भएको छ । कयौँको रोजीरोटी खोसिएको छ । दैनिक ज्याला मजदूरी गर्नेलाई बिहान–बेलुका