दार्चुलाको गुल्जर गाविसमा दुई लघुजल विद्युत आयोजनाको निर्माण

५ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार १२:०० मा प्रकाशित

बैतडी, ५ जेठ । दार्चुलाको गुल्जर गाविसमा दुईओटा लघुजल विद्युत आयोजनाको निर्माण कार्य सम्पन्न भएको छ । गरिवी निवारण कोष, जिल्ला विकास समिति दार्चुला, गुल्जर गाविस तथा स्थानीयहरुको जनश्रमदानमा योजनाहरु निर्माण भएका हुन् । २० किलोवाटको डुङलीबगड लघुजलविद्युत आयोजना र ११ किलोवाटको  दहखोला लघुजल विद्युत आयोजना निर्माण कार्य सम्पन्न भएको समाजकल्याण समाज दार्चुलाका सामाजिक परिचालक जनकसिंह बिष्टले जानकारी दिनुभयो । ती योजनाहरु निर्माण भएपछि गुल्जर गाविसको वडा नं.७, ८ र ९ का ३ सय  घरपरिवार लाभान्वित भएका छन् । लघुजल विद्युत आयोजना निर्माण भएपछि अध्याँरो बस्न बाध्य भएका नागरिकहरु खुशी भएका छन् । डुङलीबगर लघुजल विद्युत आयोजना गरिबि निवारण कोषको ३५ लाख जिल्ला विकास समिति दार्चुलाको ५ लाख, गुल्जर गाविसको ७ लाख र ११ लाख बराबरको जनश्रमदानबाट सम्पन्न गरिएको सामाजिक परिचालक बिष्टले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड

म्याग्दी । मुस्ताङलाई राष्ट्रिय राजमार्गसँग जोड्ने बेनी-जोमसोम सडक दैनिक नौ घण्टा बन्द हुन थालेको छ । विस्फोटक पदार्थको प्रयोग गरेर