दार्चुलाको गुल्जर गाविसमा दुई लघुजल विद्युत आयोजनाको निर्माण

५ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार १२:०० मा प्रकाशित

बैतडी, ५ जेठ । दार्चुलाको गुल्जर गाविसमा दुईओटा लघुजल विद्युत आयोजनाको निर्माण कार्य सम्पन्न भएको छ । गरिवी निवारण कोष, जिल्ला विकास समिति दार्चुला, गुल्जर गाविस तथा स्थानीयहरुको जनश्रमदानमा योजनाहरु निर्माण भएका हुन् । २० किलोवाटको डुङलीबगड लघुजलविद्युत आयोजना र ११ किलोवाटको  दहखोला लघुजल विद्युत आयोजना निर्माण कार्य सम्पन्न भएको समाजकल्याण समाज दार्चुलाका सामाजिक परिचालक जनकसिंह बिष्टले जानकारी दिनुभयो । ती योजनाहरु निर्माण भएपछि गुल्जर गाविसको वडा नं.७, ८ र ९ का ३ सय  घरपरिवार लाभान्वित भएका छन् । लघुजल विद्युत आयोजना निर्माण भएपछि अध्याँरो बस्न बाध्य भएका नागरिकहरु खुशी भएका छन् । डुङलीबगर लघुजल विद्युत आयोजना गरिबि निवारण कोषको ३५ लाख जिल्ला विकास समिति दार्चुलाको ५ लाख, गुल्जर गाविसको ७ लाख र ११ लाख बराबरको जनश्रमदानबाट सम्पन्न गरिएको सामाजिक परिचालक बिष्टले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको