बर्दियाका किसान व्यवसायीक माछा पालन तर्फ

५ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ११:५९ मा प्रकाशित

बर्दिया, ५ जेठ । बर्दियाका किसानहरु माछा पालन व्यवसायतर्फ आकर्षित भएका छन् । कम लगानी र मेहनतमा मनग्य आम्दानी हुन थालेपछि उनीहरु माछा पालन व्यवसाय तर्फ आकर्षित भएका हुन । बर्दिया सोरहवा २ जगतीयका छायाँदत्त भुसालले व्यवसायीक माछा पालनबाटै घरखर्च सहजै टरेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, कम मेहनत र लगानीमा आम्दानीपनि धेरै हुने भएपछि माछा पालन सुरु गरेको हुँ, बर्षमा झण्डै डेढ लाख सम्मको बचत हुने गरेको छ । उहाँले १३ कठ जमिनमा व्यवसायीक माछा पालन गर्दै आउनुभएको छ । माछा पालनको लागि उपयुक्त स्थल र माछाको वजार पनि राम्रो भएकाले किसानहरुले दिनप्रतिदिन माछा पालन व्यवसायतर्फ उन्मुख भएको जिल्ला कृषि विकास कार्यालयले जनाएको छ । कार्यालयका मत्स्य विकास अधिकृत श्रवणकुमार चौधरीका अनुसार जिल्लामा ३ सय ५२ हेक्टर क्षेत्रफलमा अहिले माछा पालन व्यवसाय भईरहेको छ । कार्यालयको पछिल्लो तथ्याङमा १ हजार १ सय  ६४ जना कृषकहरु अहिले व्यवसायीक माछा पालन तर्फ उन्मुख भएका छन् भने त्यसका लागि पोखरी र घोलतालको सङख्या १ हजार २ सय ९७ रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से