बर्दियाका किसान व्यवसायीक माछा पालन तर्फ

५ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ११:५९ मा प्रकाशित

बर्दिया, ५ जेठ । बर्दियाका किसानहरु माछा पालन व्यवसायतर्फ आकर्षित भएका छन् । कम लगानी र मेहनतमा मनग्य आम्दानी हुन थालेपछि उनीहरु माछा पालन व्यवसाय तर्फ आकर्षित भएका हुन । बर्दिया सोरहवा २ जगतीयका छायाँदत्त भुसालले व्यवसायीक माछा पालनबाटै घरखर्च सहजै टरेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, कम मेहनत र लगानीमा आम्दानीपनि धेरै हुने भएपछि माछा पालन सुरु गरेको हुँ, बर्षमा झण्डै डेढ लाख सम्मको बचत हुने गरेको छ । उहाँले १३ कठ जमिनमा व्यवसायीक माछा पालन गर्दै आउनुभएको छ । माछा पालनको लागि उपयुक्त स्थल र माछाको वजार पनि राम्रो भएकाले किसानहरुले दिनप्रतिदिन माछा पालन व्यवसायतर्फ उन्मुख भएको जिल्ला कृषि विकास कार्यालयले जनाएको छ । कार्यालयका मत्स्य विकास अधिकृत श्रवणकुमार चौधरीका अनुसार जिल्लामा ३ सय ५२ हेक्टर क्षेत्रफलमा अहिले माछा पालन व्यवसाय भईरहेको छ । कार्यालयको पछिल्लो तथ्याङमा १ हजार १ सय  ६४ जना कृषकहरु अहिले व्यवसायीक माछा पालन तर्फ उन्मुख भएका छन् भने त्यसका लागि पोखरी र घोलतालको सङख्या १ हजार २ सय ९७ रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड