व्यवस्थापिका संसदको बैठक आज पनि सुचारु हुने नहुने अनिश्चित

५ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०९:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ जेठ । अन्तरिम संविधानको  १२ औं संसोधन प्रक्रिया अघि बढाउन व्यवस्थापिका संसदको बैठक आज पनि बस्दैछ । वृहत मधेसी मोर्चामा आवद्ध सभासद्हरुको अवरोधका कारण व्यवस्थापिका–संसदको हिजोको दोस्रो बैठक अवरूद्ध भएको थियो । दिउँसो ३ बजेको लागि बोलाइएको आजको व्वयवस्थापिका संसद बैठकमा नेपालको अन्तरिम संविधान २०६३ मा बाह्रौँ संसोधन गर्ने कार्यसूची पेस गर्ने तयारी भएको संसद सचिवालयले जनाएको छ । बृहत मधेसी मोर्चामा आवद्ध सभासद्हरूले प्रमुख तीन दलबीच भएको ११ प्रदेशसहितको राज्य पुनःसंरचना बारेको सहमति मधेसी, आदिवासी र दलितका हितमा नभएकोले उक्त सहमति भङ्ग नभएसम्म संसद स्थगित गर्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् । एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस, नेकपा एमाले र मधेसी मोर्चाका नेताहरुको आज बिहान बस्ने बैठकमा राज्यपुनर्संरचना बारेमा कुनै ठोस सहमति नभए आजको व्यवस्थापिका संसदको बैठक पनि नचल्ने सम्भावना बढेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना संक्रमण उच्च भएको भारतमा मृतकको संख्या अत्याधिक हुनथालेपछि शव व्यवस्थापनमा समस्या भएको छ । बीबीसीका अनुसार उत्तरी भारतको गंगा

काठमाडौं । प्रतिनिधि सभामा दोस्रो, तेस्रो र चौथौं ठूलो दलका रूपमा रहेका नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादी पार्टीले

पाल्पा जिल्लाको वगनासकाली गाउँपालिका–७ खानीगाउँका शङ्कर गैरेले अमेरिकाबाट विद्यावारिधि गर्नुभएको छ । अमेरिकाको टेक्सस राज्यस्थित ए एण्ड एम विश्वविद्यालयबाट डिपार्टमेण्ड

काठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष वैशाखकृष्ण पक्ष औँसीका दिनमा जन्मदाता आमालाई सम्मान गरी मनाइने आमाको मुख हेर्ने पर्व आज देशभर आमालाई