व्यवस्थापिका संसदको बैठक आज पनि सुचारु हुने नहुने अनिश्चित

५ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०९:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ जेठ । अन्तरिम संविधानको  १२ औं संसोधन प्रक्रिया अघि बढाउन व्यवस्थापिका संसदको बैठक आज पनि बस्दैछ । वृहत मधेसी मोर्चामा आवद्ध सभासद्हरुको अवरोधका कारण व्यवस्थापिका–संसदको हिजोको दोस्रो बैठक अवरूद्ध भएको थियो । दिउँसो ३ बजेको लागि बोलाइएको आजको व्वयवस्थापिका संसद बैठकमा नेपालको अन्तरिम संविधान २०६३ मा बाह्रौँ संसोधन गर्ने कार्यसूची पेस गर्ने तयारी भएको संसद सचिवालयले जनाएको छ । बृहत मधेसी मोर्चामा आवद्ध सभासद्हरूले प्रमुख तीन दलबीच भएको ११ प्रदेशसहितको राज्य पुनःसंरचना बारेको सहमति मधेसी, आदिवासी र दलितका हितमा नभएकोले उक्त सहमति भङ्ग नभएसम्म संसद स्थगित गर्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् । एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस, नेकपा एमाले र मधेसी मोर्चाका नेताहरुको आज बिहान बस्ने बैठकमा राज्यपुनर्संरचना बारेमा कुनै ठोस सहमति नभए आजको व्यवस्थापिका संसदको बैठक पनि नचल्ने सम्भावना बढेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार