संयुक्त सङ्घर्ष समितिको आह्वानमा आज नेपाल बन्द आह्वान

४ जेष्ठ २०६९, बिहीबार ०९:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ जेठ । राष्ट्रिय अखण्डता र जातीय सद्भावका लागि भन्दै संयुक्त संघर्ष समितिले अह्वान गरेको नेपाल बन्दले आज विभिन्न देशभरको जनजीवन प्रभावित भएको छ । क्षेत्री, ब्राम्हण, दसनामी, सन्यासी, ठकुरी, दलितलगायतलाई आदिवासीमा सुचीकृत गर्नुपर्ने माग गर्दै समितिले अनिश्चितकालका लागि नेपाल बन्द आह्वान गरेको हो । समितिले विभिन्न स्थानमा बसोबास गर्दै आएका जातिको पहिचान सहितको अधिकार सुनिश्चित हुनुपर्ने पनि माग राखेको छ । सरकारसँग वैशाख २९ गते भएको वार्तामा जेठ ३ गने भित्र मागको मागको सुनुवाइ गर्ने र उनीहरुलाई  आदिवासीमा सुचिकृत गर्ने मैखिक सहमति गरेको भएपनि मागको संवोधन नगरेको भन्दै  बन्द गर्नुपरेको ठकुरी महासंघका अध्यक्ष मोहनविक्रम साहले जानकारी दिनुभयो । बन्द सफल पार्न बन्दकर्ताहरु चोकचोकामा भेला भएका छन् ।  काठमाडौं उपत्यकामा भने बन्दको कम प्रभाव परेको छ । निजि सवारी साधन चलेका छन् भने पसलहरु पनि खुलेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप २,५६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं- सरकारले दार्चुलाका जयसिंह धामी तुइनबाट महाकाली तर्ने क्रममा भारतीय सीमा सुरक्षाबलका जवानले तुइन काटेको भनिएको घटनाबारे छानबिन गर्न पाँच

नेकपा (एमाले) को आज बसेको स्थायी कमिटी बैठकले आगामी भदौ २७ र २८ गते काठमाडौँमा पार्टीको विधान महाधिवेशन आयोजना गर्ने

काठमाडौँ । पछिल्ला केही वर्षयता मनसुनजन्यसहित विपद्का घटना बढ्दो छ । एक दशकको तथ्याङ्क हेर्दा विसं २०७२ सम्म विपद्का दुई