व्यवस्थापिका संसदको हिउँदे अधिवेशन आजदेखि

४ जेष्ठ २०६९, बिहीबार ०९:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ जेठ । व्यवस्थापिका संसदको ११ औं अधिवेशन आज बोलाइएको छ । राष्ट्रपति डा रामबरण यादवले हिउँदे अधिवेशनको लागि पठाएको पत्र वाचनपछि अधिवेशन सुरु हुनेछ । राष्ट्रपति यादवले व्यवस्थापिका–संसद्को एघारौं अधिवेशन २ दिनअघि आव्हान गर्नुभएको थियो । नेपालको अन्तरिम संविधान २०६३ को धारा ५१ को उपधारा (१) बमोजिम दिउँसो ४ बजेको लागि राष्ट्रपतिले संसद् अधिवेशन बोलाउनु भएको हो । राष्ट्रपतिको आह्वानपछि व्यवस्थापिका–संसद् सचिवालयले नयाँवानेश्वरस्थित अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्रमा सुरु हुने अधिवेशनमा भाग लिन व्यवस्थापिका संसदका सबै सदस्यलाई आग्रह गरेको छ । संविधान लेखन प्रक्रिया छोट्याउन हिउँदे अधिवशन सुरु हुन लागेको हो । अधिवेशन सुरुसँगै अन्तरिम संविधानको धारा ७० संसोधनको बाटो खुल्ला हुनेछ । यद्यपी आजको पहिलो बैठक सुरुवात भएर औपचारिकतामा सीमित हुनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस