व्यवस्थापिका संसदको हिउँदे अधिवेशन आजदेखि

४ जेष्ठ २०६९, बिहीबार ०९:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ जेठ । व्यवस्थापिका संसदको ११ औं अधिवेशन आज बोलाइएको छ । राष्ट्रपति डा रामबरण यादवले हिउँदे अधिवेशनको लागि पठाएको पत्र वाचनपछि अधिवेशन सुरु हुनेछ । राष्ट्रपति यादवले व्यवस्थापिका–संसद्को एघारौं अधिवेशन २ दिनअघि आव्हान गर्नुभएको थियो । नेपालको अन्तरिम संविधान २०६३ को धारा ५१ को उपधारा (१) बमोजिम दिउँसो ४ बजेको लागि राष्ट्रपतिले संसद् अधिवेशन बोलाउनु भएको हो । राष्ट्रपतिको आह्वानपछि व्यवस्थापिका–संसद् सचिवालयले नयाँवानेश्वरस्थित अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्रमा सुरु हुने अधिवेशनमा भाग लिन व्यवस्थापिका संसदका सबै सदस्यलाई आग्रह गरेको छ । संविधान लेखन प्रक्रिया छोट्याउन हिउँदे अधिवशन सुरु हुन लागेको हो । अधिवेशन सुरुसँगै अन्तरिम संविधानको धारा ७० संसोधनको बाटो खुल्ला हुनेछ । यद्यपी आजको पहिलो बैठक सुरुवात भएर औपचारिकतामा सीमित हुनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।