सिरहाको आगलागीमा परेर नाबालकको मृत्यु, आगो नियन्त्रणमा आउन केही दिन लाग्ने

३ जेष्ठ २०६९, बुधबार १२:१२ मा प्रकाशित

सिराहा, ३ जेठ । सिरहाको औरही गाविसमा हिजो दिउँसो भएकोे भिषण आगलागीमा परी एक नाबालकको मृत्यु भएको छ । आज बिहान औरही ४ का दिनेश शाहका २ महिने बालक भरत शाहको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । आगलागीमा परेर घाइते पाँच जनाको जिल्ला अस्पताल सिरहामा उपचार गरिएको छ । हिजो भएको आगलागीमा परेर २ हजार घर जलेर नष्ट भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिरहाले अनुमान गरेको छ । आगो अझैसम्म पुर्ण रुपमा नियन्त्रणमा नआएकाले घरधुरी छुटयाउने काम आजबाट मात्र शुरु गर्ने जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिरहाका एसपी राजेसलाल कर्णले जानकारी दिनु भएको छ । आगलागीबाट औरही गाविसको वडा नं. २, ३, ४, ५, ६ र ७, का सम्पुर्ण घरहरु जलेर नष्ट भएको छ भने वडा नं. १ र ८ को आधा बस्ति नै सखाप भएको छ । बस्ती नै सखाप भएकाले करीब एघार हजार मानिस घरवार विहिन भएका छन् । अहिले पनि आगो पुर्ण नियन्त्रणमा आई सकेको छैन । लहान नगरपालिका राजबिराज नगरपालिका र जनकपुर नगरपालिकाका ३ वटा बारुण यन्त्रले आगो नियन्त्रणमा ल्याउन काम गरिरहेको छ । आगलागी भएको क्षेत्र भित्र जिलला अस्पताल सिरहा स्थानीय उपस्वाथ्य चौकीले उपचारका लागी शिबिर संचालन गरेका छन भने आँखा उपचारका लागी लहान अस्पतालले पनि आँखा शिबिर संचालन गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा