सहमतिको मस्यौदा तयार पार्न कार्यदलको बैठक जारी

३ जेष्ठ २०६९, बुधबार ०८:५० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ जेठ । संविधान निर्माणका क्रममा देखिएका मुख्य विवादहरूमा दलहरूबीच भएको सहमतिको मस्यौदा तयार पार्न गठन गरिएको कार्यदलको बैठक अहिले बसिरहेको छ ।  सिंहदरबारमा रहेको राज्य व्यवस्था समितिको कार्यालयमा जारी बैठकमा दलहरूबीच भएको सहमतिलाई संवैधानिक भाषा दिएर अन्तिम रुप दिने विषयमा छलफल हुने कार्यदलका सदस्य रमेश लेखकले जानकारी दिनुभयो । हिजो बसेको विवाद समाधान उपसमितिको बैठकले सहमतिको मस्यौदा तयार पार्न सात सदस्यीय कार्यदल गठन गरेको थियो कार्यदलमा काङ्ग्रेसका रमेश लेखकसहित एकीकृत नेकपा माओवादीका वर्षमान पुन, खिमलाल देवकोटा, काङ्ग्रेसका राधेश्याम अधिकारी, नेकपा एमालेका भीम रावल, अग्नी खरेल र साना दलको तर्फबाट कल्पना राणा रहनुभएको छ ।
कार्यदलले शासकीय स्वरूप, राज्यपुनर्संरचना, न्याय प्रणाली, निर्वाचन प्रणालीलगायतका विषयमा दलहरूबीच भएको सहमतिलाई अन्तिम रूप दिंदै मस्यौदा तयार पारी आजै दिउँसो २ बजेपछि बस्ने उपसमितिको बैठकमा प्रस्तुत गर्नेछ । कार्यदलले प्रस्तुत गरेको सहमतिको मस्यौदालाई उपसमितिले थप छलफलगरी अन्तिम रूप दिने छ । त्यसपछि भोलि बस्ने संवैधानिक समितिको बैठकमा प्रस्तुत गरिने कार्यक्रम तय भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १७३६ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ। मंगलबार स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन

काठमाडौं । नेकपा एमालेका बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालसहित संघका २७ र प्रदेशका ५ सांसदलाई पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले स्पष्टीकरण

काठमाडौं । काठमाडौंमा जारी त्रिकोणात्मक टी–२० सिरिज अन्तर्गत नेपाल नेदरल्यान्ड्ससँग ३ विकेटले पराजित भएको छ । नेपालले दिएको २ सय