महासचिव मुन द्धारा नेपालमा दलहरुको छलफल र नागरिका आवाज प्रति चासो ब्यक्त

२ जेष्ठ २०६९, मंगलवार १२:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ जेठ । सयुक्त राष्ट्रसंघले संघियताको मागलाई लिएर नेपालमा भइरहेको बन्द हड्तालका विषयमा चासो र चिन्ता जनाएको छ । राष्ट्रसंघीय महासचिव बान कि मुनले आसन्न संघीय नेपालका बिषयलाई लिएर नेपालमा दिनहुँ भइरहेका प्रदर्शनप्रति चिन्ता ब्यक्त गर्नुभएको छ । वानका प्रवक्ताले एक बिज्ञप्ति निकाली नेपालका राजनीतिक दलहरुलाई आ—आफ्ना असहमतिबाट माथि उठेर जनआकांक्षा सम्बोधन गर्न आग्रह गर्नु भएको छ । नयाँ संघीय संरचनामा आफ्नो ठगिने डर मानिरहेका समुदायलाई पनि आश्वस्त पार्न जरुरी रहेकाले सीमान्तकृत समुदायको आवाजलाई सम्बोधन गरिनुपर्छ बानको बिज्ञप्तिमा भनिएको छ । आसन्न संघीय राज्यको नाम र सीमाका बिषयलाई लिएर पछिल्ला दिनमा नेपालमा निरन्तर भइरहेको बन्द, हडताल तथा झडपको अवस्थामा प्रति चिन्ता व्यक्त गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौँ । राष्ट्रिय ध्वजावाहक नेपाल वायुसेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स)ले ओमानको मस्कटबाट ५६० थान अक्सिजन सिलिण्डर ल्याएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासंघ च्यानल नेपाल शाखाका अध्यक्ष शान्तिराम कार्कीको कोरोना संक्रमणबाट निधन भएको छ । दुई सातादेखि काठमाडौंको