संविधानका विवाद मिलाउने बारेमा छलफल गर्न दलहरुको बैठक बस्दै

२ जेष्ठ २०६९, मंगलवार ०८:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ जेठ । संविधान निर्माणका क्रममा देखिएका विवादहरुलाई मिलाउने बारेमा छलफल गर्न  मधेसी मोर्चा सहित प्रमुख दलहरु आज पनि छलफलमा जुट्दैछन् । अहिले केहीबेरमा प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बस्ने बैठकमा हिजो भएको सहमतिका आधारमा विषयहरुलाई छोट्याउँदै लैजाने नेताहरुले बताएका छन् । शासकीय स्वरुपमा मिश्रीत प्रणाली अपनाउने र राज्यपुनर्संचनाको काम विस्तारित संसदलाई जिम्मा लगाउने सहमति भए पनि अन्तिम टुङ्गो लागिसकेको छैन । राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्री दुईटैलाई अधिकार दिने सहमति भए पनि कति अधिकार बाँडफाँड गर्ने भन्नेमा सहमति भइसकेको छैन । मधेसी जनअधिकार फोरम गणतान्त्रिकका कार्यवाहक अध्यक्ष राजकिशोर  यादवले हिजो धेरै विषयमा सहमति नजिक पुगेको तर एउटा विषयमा पनि अन्तिम निचोड नआइसकाले आजको बैठक त्यसमा केन्द्रित रहने बताउनुभयो । यादवले जेठ १४ मा पूर्ण संविधान जारी गर्ने सम्भावना नरहेकाले त्यसको विकल्पका वारेमा समेत दलहरुबीच छलफल भइरहेृको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।

काठमाडौं । समाजसेवी उत्तम कार्कीले वडास्तरीय आइसोलेसन सेन्टरका लागि १८ थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गर्नुभएको छ । मुलुकमा अक्सिजन अभाव