अखण्ड सुदुरपश्चिम आन्दोलन तत्काल फिर्ता नभए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार १७:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । एकीकृत नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी माओवादी सेती–महाकाली राज्य समितिका सदस्य र सभासदहरुले अखण्ड सुदूरपश्चिम आन्दोलन जातीयतावादी, क्षेत्रीयतावादी अहङ्कारवादीको पक्षमा भएको भन्दै जारी आन्दोलन तत्काल फिर्ता नलिए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी दिएका छन् । उनीहरुले अखण्ड सुदुरपश्चिम आन्दोलनले सामन्तवादी, पूँजीपति, साम्राज्यवादी र विस्तारवादको हित गर्न खोजेको आरोप लगाउँदै तत्कालै आन्दोलन फिर्ता नलिए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी दिएका हुन् । आज रिपोर्टर्स क्लबमा भएको कार्यक्रममा सेती–महाकाली राज्य समितिले सदियौंदेखि वर्गीय, जातीय, क्षेत्रीय र लिङ्गीय उत्पीडनमा परेका जनताको न्यायगर्ने सङ्घीय राज्यहरुको स्थापना गर्ने पार्टीको स्पष्ट नीतिको विरुद्ध जातीवाद, अतिवाद, उत्तरआधुनिकवादी र विखण्डनवादको गन्ध आएको भन्दै १८ दिनदेखिको सुदूरपश्चिम बन्द तत्काल फिर्ता नलिए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी दिएको हो । पत्रकार सम्मेलनमा सेती–महाकाली राज्य समितिका इन्चार्ज तथा एमाओवादीका पोलिटव्युरो सदस्य धर्मेन्द्र बास्तोलाले १८ दिनदेखिको सुदूरपश्चिम बन्द सङ्घीयता विरोधी भएको आफूहरूको ठहर रहेको बताउनुभयो ।
उहाँले सेती–महाकालीका सात वटा जिल्ला जोडेर प्रदेशको निर्माण गर्नुपर्ने, त्यसको राजधानी दिपायल हुनुपर्ने जिकिर गर्दै कैलाली कञ्चनपुर थरुहट राज्य हुनुपर्ने बताउनुभयो । सेती–महाकाली राज्य समितिका सेक्रेटरी खगराज भट्टले सेती महाकाली बन्दमा लाग्ने केही ठूला नेताहरु सङ्घीयता विरोधी भएकोले उनीहरूका विरुद्ध आवाज उठाउनुपर्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा पत्नी आरजु राणा देउवालाई कोरोनाभाइरस संक्रमण भएको छ । कोरोनाभाइरस संक्रमण भएपछि आरजु केही दिनयता

विराटनगर । निरन्तरको वर्षाले सप्तकोशी नदीमा पानीको बहाव बढेको छ । बुधबार साँझको मापनअनुसार सप्तकोशीमा पानीको बहाव १ लाख ७८

‘असारै खाउला दुधिलो मकै, साउने खाउला खिर, घरमा छैन शितलु वचन, मनमा छैन थिर । छुपुमा छुपु खेतमै रोपु, हातको

काठमाडौं । अविरल वर्षाका कारण झापा, मोरङ र रुपन्देहीका केही भूभाग डुबानमा परेका छन् । झापाको शिवसताक्षी नगरपालिका–४ बस्ने हरिदेव