अखण्ड सुदुरपश्चिम आन्दोलन तत्काल फिर्ता नभए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार १७:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । एकीकृत नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी माओवादी सेती–महाकाली राज्य समितिका सदस्य र सभासदहरुले अखण्ड सुदूरपश्चिम आन्दोलन जातीयतावादी, क्षेत्रीयतावादी अहङ्कारवादीको पक्षमा भएको भन्दै जारी आन्दोलन तत्काल फिर्ता नलिए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी दिएका छन् । उनीहरुले अखण्ड सुदुरपश्चिम आन्दोलनले सामन्तवादी, पूँजीपति, साम्राज्यवादी र विस्तारवादको हित गर्न खोजेको आरोप लगाउँदै तत्कालै आन्दोलन फिर्ता नलिए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी दिएका हुन् । आज रिपोर्टर्स क्लबमा भएको कार्यक्रममा सेती–महाकाली राज्य समितिले सदियौंदेखि वर्गीय, जातीय, क्षेत्रीय र लिङ्गीय उत्पीडनमा परेका जनताको न्यायगर्ने सङ्घीय राज्यहरुको स्थापना गर्ने पार्टीको स्पष्ट नीतिको विरुद्ध जातीवाद, अतिवाद, उत्तरआधुनिकवादी र विखण्डनवादको गन्ध आएको भन्दै १८ दिनदेखिको सुदूरपश्चिम बन्द तत्काल फिर्ता नलिए प्रतिकारमा उत्रने चेतावनी दिएको हो । पत्रकार सम्मेलनमा सेती–महाकाली राज्य समितिका इन्चार्ज तथा एमाओवादीका पोलिटव्युरो सदस्य धर्मेन्द्र बास्तोलाले १८ दिनदेखिको सुदूरपश्चिम बन्द सङ्घीयता विरोधी भएको आफूहरूको ठहर रहेको बताउनुभयो ।
उहाँले सेती–महाकालीका सात वटा जिल्ला जोडेर प्रदेशको निर्माण गर्नुपर्ने, त्यसको राजधानी दिपायल हुनुपर्ने जिकिर गर्दै कैलाली कञ्चनपुर थरुहट राज्य हुनुपर्ने बताउनुभयो । सेती–महाकाली राज्य समितिका सेक्रेटरी खगराज भट्टले सेती महाकाली बन्दमा लाग्ने केही ठूला नेताहरु सङ्घीयता विरोधी भएकोले उनीहरूका विरुद्ध आवाज उठाउनुपर्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । काठमाडौँस्थित अमेरिकी दूतावासले आफ्ना कर्मचारीलाई निवासबाहिर ननिस्कन निर्देशन दिएको छ । नेपाल सरकारले चैत १६ देखि लकडाउन घोषणापछि

विर्तामोड । मेचीनगरमा इन्टरनेट र टेलिफोनको तार चोरी गरेको आरोपमा एक किशोरसहित दुई व्यक्ति पक्राउ परेका छन् । मेचीनगर नगरपालिका–७

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपाल, भीम रावल, घनश्याम भुसाल र सुरेन्द्र पाण्डेले दर्ता गराउनुभएको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा वैशाख १६ गतेदेखि निषेधाज्ञा जारी गरिने भएको छ । सोमबार बिहान काठमाडौँ, ललितपुर र भक्तपुरका प्रशासनबिच