अखण्डसुदूरुपश्चिमका विषयमा जनमतबाट निर्णय लिने शीर्षनेताको प्रतिवद्धता

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार १७:४२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । प्रमुख तीन दलका शीर्षनेताले अखण्ड सुदूरपश्चिमको मागबारे कैलाली र कञ्चनपुर जिल्लामा जनमत संकलन गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका छन । अखण्ड सुदूरपश्चिम नागरिक आन्दोलन समितिसँग आज भएको वार्तापछि माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला र एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले संयुक्त विज्ञप्ती निकाली आवश्यक परे जनमत संकलन गर्ने प्रतिबद्धता जनाउँदै आन्दोलन फिर्ता लिन आग्रह गरिएको छ । राज्य पुनर्संरचनाको सम्बन्धमा कैलाली र कन्चनपुर समेत सवै नौ जिल्ला एकै प्रदेशमा रहनुपर्ने मागका सम्बन्धमा आवश्यक परे कैलाली र कन्चनपुरमा जनमत संकलन गरी निर्णय गरिने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्दछौं विज्ञप्तीमा भनिएको छ विज्ञप्तीमा कैलाली र कञ्चनपुरका थारु समुदायका अधिकार पनि सुनिश्चित गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरिएको छ । अखण्ड सुदूरुपश्चिमको माग गर्दै १८ दिनदेखि जारी बन्दले सुदूपश्चिमको जनजीवन कष्टकर बन्दै गएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।

काठमाडौं । साउन १५ गते आज नेपाली समाजमा खिर खाएर मनाइँदै छ । वर्षा ऋतुका बेला असार १५ गते दही,

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ