अखण्डसुदूरुपश्चिमका विषयमा जनमतबाट निर्णय लिने शीर्षनेताको प्रतिवद्धता

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार १७:४२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । प्रमुख तीन दलका शीर्षनेताले अखण्ड सुदूरपश्चिमको मागबारे कैलाली र कञ्चनपुर जिल्लामा जनमत संकलन गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका छन । अखण्ड सुदूरपश्चिम नागरिक आन्दोलन समितिसँग आज भएको वार्तापछि माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला र एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले संयुक्त विज्ञप्ती निकाली आवश्यक परे जनमत संकलन गर्ने प्रतिबद्धता जनाउँदै आन्दोलन फिर्ता लिन आग्रह गरिएको छ । राज्य पुनर्संरचनाको सम्बन्धमा कैलाली र कन्चनपुर समेत सवै नौ जिल्ला एकै प्रदेशमा रहनुपर्ने मागका सम्बन्धमा आवश्यक परे कैलाली र कन्चनपुरमा जनमत संकलन गरी निर्णय गरिने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्दछौं विज्ञप्तीमा भनिएको छ विज्ञप्तीमा कैलाली र कञ्चनपुरका थारु समुदायका अधिकार पनि सुनिश्चित गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरिएको छ । अखण्ड सुदूरुपश्चिमको माग गर्दै १८ दिनदेखि जारी बन्दले सुदूपश्चिमको जनजीवन कष्टकर बन्दै गएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस

म्याग्दी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–४ का विभिन्न स्थानमा पहिराका कारण ६ परिवार विस्थापित भएका छन् । छिपछिपेमा पाँच र महभिरमा

काठमाडौँ । निर्वाचन आयोगले नेपाल सरकारबाट तोकिएको आउँदो मङ्सिर ४ गते हुने सङ्घीय र प्रदेशसभा सदस्यको निर्वाचन एकै चरणमा सम्पन्न