मकवानपुरमा जनता आवासको कार्यक्रम अझै पुरा भएन

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२६ मा प्रकाशित

मकवानपुर, १ जेठ । जनता आवास कार्यक्रम अन्तर्गत नेपाल सरकारले मकवानपुरका विपन्न चेपाङ समुदायमा निर्माण सुरु गरेको एक सय ९९ वटा घरमध्ये १६ वटा मात्र पूर्ण रुपमा निर्माण भएको छ । जिल्लाकाको हाँडीखोला, मनहरी, राक्सिराङ, काँकडा र सरिखेत गाविसमा आर्थिक वर्ष २०६८÷०६९ का  लागि १ सय ९९ वटा घर निर्माण थालनी गरिएको थियो । तर, आर्थिक वर्ष समाप्त भइसक्नै लाग्दा समेत घरहरु पूर्ण रुपमा निर्माण सम्पन्न हुन सकेको छैन भने निर्माण भएका घरहरु समेत हस्तान्तरण हुन सकेको छैन । जनता आवास कार्यक्रम कार्यान्वयन गर्ने निकाय भवन प्रविधि अनुसन्धान तथा तालिम केन्द्र हेटौँडाका अनुसार हालसम्म मनहरीमा ३ वटा, सरिखेतमा ५ वटा, राक्सिराङमा ८ वटा मात्र घरहरुको निर्माण कार्य सम्पन्न भइसकेको छ । निर्माण कार्य सम्पन्न भइसकेपनि केही घरका लाभग्राहीले बील भरपाई अझै कार्यालयमा नबुझाएकाले निर्माण सम्पन्न भएका घरहरुको संख्या कमी देखिएको इन्जिनियर प्रविण टण्डनले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध

पूर्वी नाका काँकडभिट्टाबाट बङ्गलादेश निर्यात हुने सामानको तुलनामा बढी आयात भएको मेची भन्सार कार्यालयको तथ्याङ्कले देखाएको छ । आर्थिक वर्ष

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ