मकवानपुरमा जनता आवासको कार्यक्रम अझै पुरा भएन

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२६ मा प्रकाशित

मकवानपुर, १ जेठ । जनता आवास कार्यक्रम अन्तर्गत नेपाल सरकारले मकवानपुरका विपन्न चेपाङ समुदायमा निर्माण सुरु गरेको एक सय ९९ वटा घरमध्ये १६ वटा मात्र पूर्ण रुपमा निर्माण भएको छ । जिल्लाकाको हाँडीखोला, मनहरी, राक्सिराङ, काँकडा र सरिखेत गाविसमा आर्थिक वर्ष २०६८÷०६९ का  लागि १ सय ९९ वटा घर निर्माण थालनी गरिएको थियो । तर, आर्थिक वर्ष समाप्त भइसक्नै लाग्दा समेत घरहरु पूर्ण रुपमा निर्माण सम्पन्न हुन सकेको छैन भने निर्माण भएका घरहरु समेत हस्तान्तरण हुन सकेको छैन । जनता आवास कार्यक्रम कार्यान्वयन गर्ने निकाय भवन प्रविधि अनुसन्धान तथा तालिम केन्द्र हेटौँडाका अनुसार हालसम्म मनहरीमा ३ वटा, सरिखेतमा ५ वटा, राक्सिराङमा ८ वटा मात्र घरहरुको निर्माण कार्य सम्पन्न भइसकेको छ । निर्माण कार्य सम्पन्न भइसकेपनि केही घरका लाभग्राहीले बील भरपाई अझै कार्यालयमा नबुझाएकाले निर्माण सम्पन्न भएका घरहरुको संख्या कमी देखिएको इन्जिनियर प्रविण टण्डनले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ ।सरकारले पेट्रोलको २० र डिजेलको २९ रुपैयाँ मूल्य घटाउने घोषणा गरेको छ । शनिबार अयोजित आकस्मिक पत्रकार सम्मेलनमा उद्योग

काठमाडौं।सार्वजनिक निर्माणमा संलग्न निर्माण व्यवसायीको क्षमताको अभाव तथा कमजोर कार्यसम्पादनका कारण पूर्वाधार आयोजना तोकिएको समयमा सम्पन्न हुन नसकेको पाइएको छ

सरकारले अर्धजलाशययुक्त प्रकृतिको माथिल्लो अरुणलाई उच्च प्राथमिकतामा राखी अगाडि बढाउने भएको छ । सो आयोजनालाई सरकारले ‘गेम चेन्जर’ आयोजनाको रुपमा

पर्सा। देशकै प्रमुख व्यापारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी नेपालका लागि हुने इन्धनको आयातमा उलेख्य वृद्धि भएको छ । गत आर्थिक