बुटवलमा आधाले घरवहाल कर नबुझाएको नगरपालिकाको भनाई

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२५ मा प्रकाशित

बुटवल, १ जेठ । बुटवलमा अझै पनि ५० प्रतिशतले घर बहाल कर नबुझाउने गरेको बुटवल नगरपालिकाले जनाएको छ । नगरपालिकाका राजस्व शाखा अधिकृत विजयदेव भुर्तेलका अनुसार बहाल कर बुझाउनुपर्छ भन्ने सोचाई घरधनीहरुमा नहुदा समस्या भएको हो । नगरपालिकाले जनाए अनुसार बुटवलमा झन्डै २५ हजार घरधुरीहरु छन् । नगरपाकिाले स्थनिय स्वायत्त शासन ऐन २०५५ अनुसार २ प्रतिशत बहाल कर उठाउने गरेको छ । पछिल्लो समयमा सरकारले समेत बहाल कर असुली सम्बन्धी निर्देशिका ल्याएपछि स्थानिय निकायहरुले बहाल कर उठाउने अभियानलाई भने तिव्रता दिइएको छ ।  तर बुटवल नगरपालिकामा गएको वर्षमा भन्दा घर वहाल कर तिर्नेहरुको संख्या बृद्धि भएको छ । आर्थिक वर्ष ६६÷६७ मा १७ लाख २९ हजार,६७÷६८ मा २४ लाख ९७ हजार ७ सय र यो चालु आर्थिक बर्षको बैशाखसम्मा ३१ लाख ८४ हजार ८ सय रुपैया“ वहाल कर उठेको हो । कतिपय घरधनीहरुले भने दोहोरो करका कारण आफुहरु मर्कामा परेको गुनासो गरेका छन् । नगरपालिकाले २ प्रतिशत र आन्तरिक राजस्व कार्यालयले आयकर ऐन २०५८ अनुसार १० प्रतिशत बहाल कर उठाउदै आएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य बढाएको छ । गएरातिदेखि लागू हुनेगरी पेट्रोल, डिजेल, मट्टितेल तथा हवाई इन्धनको

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर