थारु संयुक्त संघर्ष समितीको बन्दले तराईको जनजीवन प्रभावित

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । विभिन्न माग राख्दै थारु संयुक्त संघर्ष समितीले आह्वान  गरेको तराइ बन्दका कारण यस क्षेत्रको जनजिवन प्रभावित भएको छ । वैशाख २७ गते कावासोतीमा थारु आन्दोलनकारी र प्रहरीबीच भएको झडपको विरोध तथा उचित क्षतिपुर्ती र न्यायीक छानविनको माग गर्दै थारु संयुक्त संघर्ष समितीले आजदेखि ५ गतेसम्म तराईका २२ जिल्ला बन्दको आह्वान गरिएको हो । बन्दले नवलपरासी, रुपन्देही, कपिलवस्तुलगायतका जिल्लामा बिहानैदेखि प्रभाव परेको छ । बन्दका कारण पुर्व पश्चिम लोक मार्गमा लामो तथा छोटो दुरीका सवारी साधन सञ्चालन हुन सकेका छैन्न भने राजमार्ग आसपासका पसल, बजार समेत पुर्ण बन्द भएका छन् । वैशाख २६ गते नवलपरासीको डण्डामा थारु संग्रालयमा भएको तोडफेड र त्यसका विरोधमा उत्रिएका आन्दोलनकारी माथि कावासोतीमा प्रहरी दमन गरेको भन्दै थारु संयुक्त संघर्ष समिति आन्दोलित भएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको

काठमाडौं । सभामुख अग्नि सापकोटा विरुद्ध परेको मुद्दाको संवैधानिक इजलासमा सुनुवाइ हुने भएको छ । संवैधानिक इजलासमा प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

काठमाडौं । विवाद चर्किंदै गएपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटको नजिक पुगेको छ । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा