थारु संयुक्त संघर्ष समितीको बन्दले तराईको जनजीवन प्रभावित

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:२० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । विभिन्न माग राख्दै थारु संयुक्त संघर्ष समितीले आह्वान  गरेको तराइ बन्दका कारण यस क्षेत्रको जनजिवन प्रभावित भएको छ । वैशाख २७ गते कावासोतीमा थारु आन्दोलनकारी र प्रहरीबीच भएको झडपको विरोध तथा उचित क्षतिपुर्ती र न्यायीक छानविनको माग गर्दै थारु संयुक्त संघर्ष समितीले आजदेखि ५ गतेसम्म तराईका २२ जिल्ला बन्दको आह्वान गरिएको हो । बन्दले नवलपरासी, रुपन्देही, कपिलवस्तुलगायतका जिल्लामा बिहानैदेखि प्रभाव परेको छ । बन्दका कारण पुर्व पश्चिम लोक मार्गमा लामो तथा छोटो दुरीका सवारी साधन सञ्चालन हुन सकेका छैन्न भने राजमार्ग आसपासका पसल, बजार समेत पुर्ण बन्द भएका छन् । वैशाख २६ गते नवलपरासीको डण्डामा थारु संग्रालयमा भएको तोडफेड र त्यसका विरोधमा उत्रिएका आन्दोलनकारी माथि कावासोतीमा प्रहरी दमन गरेको भन्दै थारु संयुक्त संघर्ष समिति आन्दोलित भएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे