विवाद समाधान उपसमितिले प्रश्नावली परिमार्जन गर्ने

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । भावी संविधानका विवादित विषयमा हुने मतदानको लागि तयार पारिएको प्रश्नावलीलाई परिमार्जन गर्न उपसमितिले आज छलफल गर्दैछ । प्रश्नावली परिमार्जन गर्ने बारेमा छलफल गर्न उपसमितिको बैठक अहिले केहीबेरमा सिंहदरवारमा बस्दैैछ । राज्यपुनर्संरचना बाहेकका ३० ओटा विवादित विषयमा मतदानको लागि उपसमितिले तयार पारेको प्रश्नावली हिजो संवैधानिक समितिलाई बुझाएको थियो । संवैधानिक समितिले भने दोहोरो अर्थ लाग्ने प्रश्न निर्माण गरेको तथा सैद्वान्तिक विषयलाई समेत ख्याल गर्न निर्देशन दिदै हिजो सबै प्रश्नावली फेरि उपसमितिलाई फिर्ता दिएको थियो । उपसमिति सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले प्रश्नावलीको भाषा र सैद्वान्तिक विषयमा छलफल गरेर आजै संवैधानिक समितिमा बुझाइने बताउनुभयो । हिजोको संवैधानिक समितिमा आदिवासी तथा जनजाति सभासदहरुले प्रश्नावलीको भाषा र स्वरुपको बारेमा आपत्ति जनाएका थिए । दलहरुबीच भावी संविधानका १ सय १७ विषयमा विवाद कायमै छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार