विवाद समाधान उपसमितिले प्रश्नावली परिमार्जन गर्ने

१ जेष्ठ २०६९, सोमबार ०९:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ जेठ । भावी संविधानका विवादित विषयमा हुने मतदानको लागि तयार पारिएको प्रश्नावलीलाई परिमार्जन गर्न उपसमितिले आज छलफल गर्दैछ । प्रश्नावली परिमार्जन गर्ने बारेमा छलफल गर्न उपसमितिको बैठक अहिले केहीबेरमा सिंहदरवारमा बस्दैैछ । राज्यपुनर्संरचना बाहेकका ३० ओटा विवादित विषयमा मतदानको लागि उपसमितिले तयार पारेको प्रश्नावली हिजो संवैधानिक समितिलाई बुझाएको थियो । संवैधानिक समितिले भने दोहोरो अर्थ लाग्ने प्रश्न निर्माण गरेको तथा सैद्वान्तिक विषयलाई समेत ख्याल गर्न निर्देशन दिदै हिजो सबै प्रश्नावली फेरि उपसमितिलाई फिर्ता दिएको थियो । उपसमिति सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले प्रश्नावलीको भाषा र सैद्वान्तिक विषयमा छलफल गरेर आजै संवैधानिक समितिमा बुझाइने बताउनुभयो । हिजोको संवैधानिक समितिमा आदिवासी तथा जनजाति सभासदहरुले प्रश्नावलीको भाषा र स्वरुपको बारेमा आपत्ति जनाएका थिए । दलहरुबीच भावी संविधानका १ सय १७ विषयमा विवाद कायमै छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको