शीर्ष नेताहरुको बैठक निष्कर्षहीन, सिमांकन र नामांकनमा विवाद कायमै

३१ बैशाख २०६९, आईतवार २१:२५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ बैशाख । नयाँ संविधानका विवादित विषयहरु मिलाउनका लागि आइतबार साँझ नयाँ बानेश्वरस्थित बिशेष समितिको सचिवालयमा बसेको माओवादी, काँग्रेस र एमालेका शीर्ष नेताहरुको बैठक निष्कर्षहीन टुंगिएको छ । यसअघि एमाले र काँग्रेस तथा माओवादी र मधेसी मोर्चाकीच दुई पक्षीय छलफल भएको थियो । आइतबार साँझ नयाँ बानेश्वरस्थित बिशेष समितिको सचिवालयमा माओवादी, काँग्रेस र एमालेका शीर्ष नेताहरुबीच छलफल निष्कर्षहीन टुंगिए मधेशी मोर्चासहितको बैठक भने  बस्न सकेन । तर मधेसी मोर्चासहित तीन ठूला दलहरुले नयाँ संविधानका विवादित विषयहरु मिलाउने अन्तिम कसरतस्वरूप एक पक्षीय र बहु पक्षीय बैठकहरु भने जारीनै राखेका छन् । बैठक पछी एमाले नेता बामदेव गौतमले संचारकर्मीलाई भने,’ दलहरुले आ-आफ्नो पूर्ववत अडान कायमै राखेका कारण बैठक निष्कर्षहीन टुंगियो ।’ आइतबार अपरान्ह एमाले र काँग्रेस तथा माओवादी र मधेसी मोर्चाबिच दुई पक्षीय छलफल भएको थियो । काँग्रेस नेता राम शरण महतका अनुसार ११ प्रदेशमा दलहरुबीच कुराकानी मिले पनि प्रदेशको सिमांकन र नामांकनमा अझै  कुरा मिलेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार