शीर्ष नेताहरुको बैठक निष्कर्षहीन, सिमांकन र नामांकनमा विवाद कायमै

३१ बैशाख २०६९, आईतवार २१:२५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ बैशाख । नयाँ संविधानका विवादित विषयहरु मिलाउनका लागि आइतबार साँझ नयाँ बानेश्वरस्थित बिशेष समितिको सचिवालयमा बसेको माओवादी, काँग्रेस र एमालेका शीर्ष नेताहरुको बैठक निष्कर्षहीन टुंगिएको छ । यसअघि एमाले र काँग्रेस तथा माओवादी र मधेसी मोर्चाकीच दुई पक्षीय छलफल भएको थियो । आइतबार साँझ नयाँ बानेश्वरस्थित बिशेष समितिको सचिवालयमा माओवादी, काँग्रेस र एमालेका शीर्ष नेताहरुबीच छलफल निष्कर्षहीन टुंगिए मधेशी मोर्चासहितको बैठक भने  बस्न सकेन । तर मधेसी मोर्चासहित तीन ठूला दलहरुले नयाँ संविधानका विवादित विषयहरु मिलाउने अन्तिम कसरतस्वरूप एक पक्षीय र बहु पक्षीय बैठकहरु भने जारीनै राखेका छन् । बैठक पछी एमाले नेता बामदेव गौतमले संचारकर्मीलाई भने,’ दलहरुले आ-आफ्नो पूर्ववत अडान कायमै राखेका कारण बैठक निष्कर्षहीन टुंगियो ।’ आइतबार अपरान्ह एमाले र काँग्रेस तथा माओवादी र मधेसी मोर्चाबिच दुई पक्षीय छलफल भएको थियो । काँग्रेस नेता राम शरण महतका अनुसार ११ प्रदेशमा दलहरुबीच कुराकानी मिले पनि प्रदेशको सिमांकन र नामांकनमा अझै  कुरा मिलेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले साउन १६ गते शनिबार संसदीय दलको नेताको चुनाव गर्ने भएको छ । विहीबार

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।