उपसमितिबाट फर्किएको विवादित प्रश्न संवैधानिक समितिद्वारा फेरि उपसमितिमा

३१ बैशाख २०६९, आईतवार १५:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ बैशाख । संवैधानिक समितिले मतदानमा लैजान तयार गरिएका संविधानका विवादित विषयलाई थप परिमार्जन गरेर ल्याउन फेरि उपसमितिमा फर्काइ दिएको छ । समितिको आज बिहान बसेको बैठकले मतदानमा लैजाने विवादित विषयको सूची घटाउन फेरि उपसमितिमा पठाएको समिति सभापति निलाम्बर आचार्यले जानकारी दिनुभयो । संविधानसभा सचिवालय सिंहदरवारमा आज चार घण्टाभन्दा लामो समय चलेको बैठकले मतदानमा लैजाने प्रश्नको  भाषा मिलानसहित परिमार्जन गर्न संवैधानिक समितिमा पठाउने निर्णय गरेको हो । संवैधानिक समितिको निर्णयपछि आजका लागि बोलाइएको संविधानसभा बैठक पनि सूचनामार्फत स्थगित हुने भएको छ । भोलि बिहान बस्ने विवाद समाधान उपसमितिको बैठकमा छलफल गरेपछि ११ बजे बस्ने संवैधानिक समितिको बैठकमा पेश गर्ने उपसमिति सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले जानकारी दिनुभयो । बैठकमा अधिकांश सदस्यले शासकीय स्वरुपलगायत संविधानका मूलभूत विषयमा सकमतिको प्रयास गर्नुपर्ने बताएका थिए । उपसमिति संयोजक पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले आजको बैठकमा मतदानमा लैजाने विवादित बिषयको प्रश्नावली सहितको प्रतिवेदन पेश गर्नुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको