सुदूरपश्चिमको जनजिवन आज १७ औ झनझन असहज बन्दै

३१ बैशाख २०६९, आईतवार १२:०५ मा प्रकाशित

कन्चनपुर, ३१ बैशाख । राज्य पुनर्संरचना गर्दा सुदुरपश्चिमको मौजुदा संरचना यथावत राखिनुपर्ने माग गर्दै सुरु भएको आन्दोलनको १७ औं दिन आज पनि सुदुरपश्चिमको जनजीवन सहज हुन सकेको छैन् । कञ्चनपुर र कैलालीसँगै पहाडी भेगका जिल्लाहरु पनि बन्दका कारण प्रभावित भएका छन् । डडेल्धुरा, डोटी बाहेकका पहाडी जिल्लामा बजार खुल्ला भए पनि यातायात सञ्चालन नहुँदा जनजीवन कष्टकर बनेको छ । कञ्चनपुर र कैलालीमा यातायातका साधनहरु सञ्चालन नभएपछि पहाडी जिल्ला बैतडी र दार्चुला तथा धनगढी, नेपालगञ्ज जानेहरु भारतीय भूभाग भएर गन्तव्यमा जान बाध्य छन् । राति प्रहरीको सुरक्षामा सञ्चालन गरिने सवारी साधन पनि पटकपटक आन्दोलनकारीहरुले तोडफोड गर्न थालेपछि यातायात सेवा पूर्णरुपले ठप्प भएपछि यात्रुहरुको बिचल्ली भएको छ । बन्दकै कारण कञ्चनपुर, कैलाली तथा पहाडी जिल्लामा डिजल, मट्टीतेल, पेट्रोल, खाद्यान्नसँगै औषधीको पनि अभाव देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा ८२०३ जना कोरोना भाइरस संक्रमित भएका छन् । २०९७९ जनाको पीसीआर र एन्टीजेन परीक्षणमा

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पद तथा गोपनीयताको शपथ पुनः लिनु नपर्ने भएको छ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्शेर जबराको एकल

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले राष्ट्रिय सभामा रिक्त एक सदस्यको निर्वाचन यही जेठ ६ गते निर्वाचन हुँदैछ । माओवादी केन्द्रले आफ्नो

काठमाडौं । सरकारले कतार र चीनको ग्वान्जाउमा हवाई उडान खुला गर्ने निर्णय गरेको छ । सोमबार साझ बसेको मन्त्रिपरिषदको बैठकले