सुदूरपश्चिमको जनजिवन आज १७ औ झनझन असहज बन्दै

३१ बैशाख २०६९, आईतवार १२:०५ मा प्रकाशित

कन्चनपुर, ३१ बैशाख । राज्य पुनर्संरचना गर्दा सुदुरपश्चिमको मौजुदा संरचना यथावत राखिनुपर्ने माग गर्दै सुरु भएको आन्दोलनको १७ औं दिन आज पनि सुदुरपश्चिमको जनजीवन सहज हुन सकेको छैन् । कञ्चनपुर र कैलालीसँगै पहाडी भेगका जिल्लाहरु पनि बन्दका कारण प्रभावित भएका छन् । डडेल्धुरा, डोटी बाहेकका पहाडी जिल्लामा बजार खुल्ला भए पनि यातायात सञ्चालन नहुँदा जनजीवन कष्टकर बनेको छ । कञ्चनपुर र कैलालीमा यातायातका साधनहरु सञ्चालन नभएपछि पहाडी जिल्ला बैतडी र दार्चुला तथा धनगढी, नेपालगञ्ज जानेहरु भारतीय भूभाग भएर गन्तव्यमा जान बाध्य छन् । राति प्रहरीको सुरक्षामा सञ्चालन गरिने सवारी साधन पनि पटकपटक आन्दोलनकारीहरुले तोडफोड गर्न थालेपछि यातायात सेवा पूर्णरुपले ठप्प भएपछि यात्रुहरुको बिचल्ली भएको छ । बन्दकै कारण कञ्चनपुर, कैलाली तथा पहाडी जिल्लामा डिजल, मट्टीतेल, पेट्रोल, खाद्यान्नसँगै औषधीको पनि अभाव देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । कर्मचारी समायोजनसम्बन्धी विवादमा सर्वोच्च अदालतको फैसला सार्वजनिक भएसँगै लोकसेवा आयोगलाई सम्पूर्ण परीक्षा सञ्चालन गर्न बाटो खुलेको छ ।

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रदीप गिरीको निधन भएको छ । क्यान्सर रोगबाट पीडित नेता गिरीको आज राति ९:३० बजे

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी