सहमतिको प्रयासलाई दलहरुले आज पनि जारी राख्ने

३१ बैशाख २०६९, आईतवार ०८:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ बैशाख । प्रमुख राजनीतिक दल एमाओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस, एमाले र मधेसी मोर्चाले संविधानका विवादित विषयमा सहमतिको प्रयासलाई आज पनि जारी राख्ने भएका छन् । आज पनि दलहरुले आन्तरिक र दुईपक्षीय परामर्श गर्ने भएका छन् । दलहरुकाबीच विशेष गरेर राज्य पुनर्संरचना र शासकीय स्वरुपको बारेमा कुरा मिल्न सकेको छैन । हिजो बसेको मोर्चासहित प्रमुख तीन दलको बैठकमा ११ प्रदेशको बारेमा छलफल भए पनि सीमाङ्कन तथा नामाङ्कनको बारेमा कुरा मिल्न सकेको थिएन । माओवादीले जातीय राज्यको अडान नछोडेका कारण दलहरुबीच कुरा मिल्न समस्या भएको एमाले नेता प्रदीप ज्ञवालीले जानकारी दिनुभयो । दलहरुले सहमति जुट्न नसके प्रक्रियामा लगेर संविधानसभा मार्फत मतदानबाट विवादित विषय टुङग्याउने छन् । मतदान प्रक्रिया सुरु भए पनि राज्यपुनर्संरचनाको बारेमा सहमतिका लागि प्रयास भइरहने एमाले नेता ज्ञवालीको भनाइछ । नयाँ संविधान जारी गर्ने समय निजिकिदै गर्दा पनि दलहरुले विवादित विषयमा सहमति जुटाउन सकेका छैनन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार