प्रश्नावलीको टुङ्गो लगाउन उपसमिति र संवैधानिक समितिको बैठक जारी

३१ बैशाख २०६९, आईतवार ०८:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ बैशाख । संविधानसभाको बैठकमा पठाइने प्रश्नावलीको बारेमा छलफल गर्न विवाद समाधान उपसमितिको बैठक अहिले बसिरहेको छ । विज्ञ तथा सरोकारवाला निकायका प्रतिनिधिसँगको छलफलमा तयार पारिएका भावी संविधानका विवादित विषयका प्रश्नावलीलाई अन्तिम रुप दिन सिंहदरवारमा उपसमितिको बैठक अहिले बसिरहेको छ । उपसमिति सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले तयार पारिएका ३० ओटा प्रश्नावलीको बारेमा अन्तिम छलफल भइरहेको जानकारी दिनुभयो । दलहरुबीच राज्यपुनर्संरचना, शासकीय स्वरुप लगायतका १ सय १७ विषयमा विवाद कायम रहे पनि हिजोको उपसमितिको बैठकले संविधानसभामा राज्यपुनर्संरचना बाहेकका ३० ओटा विवादित विषयको प्रश्नावली तयार पार्ने र संविधानसभामा पठाउने निर्णय गरेको थियो । उपसमितिको बैठक सकिए लगत्तै सिंहदरवारमै संवैधानिक समितिको बैठक बस्ने उपसमिति सदस्य कर्णले बताउनुभयो । संवैधानिक समितिको बैठकले प्रश्नावलीलाई सदर गरेपछि दिउँसो बस्ने संविधानसभाको बैठकमा पेस गरिनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको शपथ बदर गर्न माग गरेको छ । जसपा नेपालका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

प्रयागराज । भारतको उत्तर प्रदेशका प्रहरीहरु अहिले गङ्गा नदीका किनारामा बालुवाले अलिअलि छोपछाप पारिएका शवको अनुसन्धान गर्न खटिएको छ ।