एकैसाथ दुई लघु जलविद्युत निर्माण हुनेभएपछि उपभोत्ता खुसी

३० बैशाख २०६९, शनिबार १८:०० मा प्रकाशित

उदयपुर, ३० बैशाख । उदयपुरको पहाडी गाविस नामेटारमा एकैसाथ दुई लघु जलविद्युत निर्माण हुने भएपछि त्यहाँका उपभोत्ता हर्सित भएका छन् । नामेटारको ठाडो खोला लघु जलविद्युत परियोजना र चिपचिपे खोला लघु जलविद्युत परियोजना निर्माण हुन लागेपछि उपभोत्ता हर्सित भएका छन् । दुई परियोजना निर्माण हुदाँ आठ किलोवाट विद्युत उत्पादन हुने जनाईएको छ । ठाडो खोला लघु जलविद्युत परीयोजना गरिबी निबारण कोषबाट करिव, वैकल्पिक उर्जा केन्द्र र समुदायको जनश्रमदान गरि करीव २२ लाखको लागतमा निर्माण हुन लागेको हो ।  भने यसैगरी चिपचिपे खोला लघु जलविद्युत परियोजना करीव १३ लाख २०  हजारको लागतमा संचालन हुन लागेको हो । निर्माणको पुर्व सन्ध्यामा नामेटार गाविस ३ भालेवास र ४ हात्तिखर्कमा ३ दिने निर्माणपूर्व तयारी तालिम दिईएको जनाईएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध