एकैसाथ दुई लघु जलविद्युत निर्माण हुनेभएपछि उपभोत्ता खुसी

३० बैशाख २०६९, शनिबार १८:०० मा प्रकाशित

उदयपुर, ३० बैशाख । उदयपुरको पहाडी गाविस नामेटारमा एकैसाथ दुई लघु जलविद्युत निर्माण हुने भएपछि त्यहाँका उपभोत्ता हर्सित भएका छन् । नामेटारको ठाडो खोला लघु जलविद्युत परियोजना र चिपचिपे खोला लघु जलविद्युत परियोजना निर्माण हुन लागेपछि उपभोत्ता हर्सित भएका छन् । दुई परियोजना निर्माण हुदाँ आठ किलोवाट विद्युत उत्पादन हुने जनाईएको छ । ठाडो खोला लघु जलविद्युत परीयोजना गरिबी निबारण कोषबाट करिव, वैकल्पिक उर्जा केन्द्र र समुदायको जनश्रमदान गरि करीव २२ लाखको लागतमा निर्माण हुन लागेको हो ।  भने यसैगरी चिपचिपे खोला लघु जलविद्युत परियोजना करीव १३ लाख २०  हजारको लागतमा संचालन हुन लागेको हो । निर्माणको पुर्व सन्ध्यामा नामेटार गाविस ३ भालेवास र ४ हात्तिखर्कमा ३ दिने निर्माणपूर्व तयारी तालिम दिईएको जनाईएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से