प्रश्नावलीलाई अन्तिम रुप दिन विवाद समाधान उपसमितिको बैठक जारी

३० बैशाख २०६९, शनिबार ०८:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० बैशाख । संविधान लेखनमा देखिएका विवादित विषय टुङ्ग्याउने प्रक्रिया अन्तर्गत तयार पारिएका प्रश्नावलीलाई अन्तिम रुप दिने बारेमा छलफल गर्न संवैधानिक समिति अन्तर्गतको विवाद समाधान उपसमितिको बैठक अहिले बसिरहेको छ । सिंहदरबारमा जारीे बैठकमा प्रश्नावलीलाई अन्तिम दिने विषयमा सहमतिका लागि छलफल हुने नेपाली काङ्ग्रेस संसदीय दलका मुख्य सचेतक लक्ष्मणप्रसाद घिमिरेले जानकारी दिनुभयो । विवादित विषय र प्रश्नावलीमा छलफल गरिसकेपछि आजै दिउँसो १२ बजेपछि बस्ने संवैधानिक समितिको बैठकमा जानकारी गराइने घिमिरेले बताउनुभयो । संवैधानिक समितिमा लगातार दुई दिन छलफल हुँदा पनि प्रश्नावलीको विवाद नटुङ्गिएपछि हिजो विवाद समाधान उपसमितिमा पठाउने निर्णय भएको हो । विवाद समाधान उपसमितिमा एकीकृत नेकपा माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड संयोजक हुनुहुन्छ । विवादित विषयहरूको प्रश्नावलीलाई अन्तिम रूप दिन नसक्दा मतदान प्रक्रियाका लागि बोलाइएको संविधानसभाको बैठक पटक पटक स्थगित हुँदै आएको छ । संविधानसभाको बैठक भोलिका लागि बोलाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

इजराइल र प्यलोस्टाइनको हमास समुहबिचको पछिल्लो भिडन्तमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १ सय २६ पुगेको छ । गत सोमवार पश्चिम किनारामा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।