वाशिंगटन डिसीमा बुद्ध जयन्ती मनाईयो

२९ बैशाख २०६९, शुक्रबार २०:३६ मा प्रकाशित

वाशिंगटन डिसी । अमेरिकाको राजधानी वाशिंगटन डि. सी. मा “बुद्ध जयन्ती” मनाईएको खबर छ । तामांङ सोसाईटी अफ ग्रेटर वाशिंगटनको आयोजनामा भएको उक्त “२५५६ औं बुद्ध जयन्ती” वाशिंगटन डि. सी. नजिकै भर्जिनियाको अर्लिंगटन सेन्ट्रल लाईब्रेरीको अडिटोरियम हलमा सम्पन्न भएको थियो । कार्यक्रममा बुद्ध धर्मका धर्मगुरु रेम्पोंजे लुंगु दोर्जे लामाले पुजा-पाठ गरेपछि, ऊपस्थित सबैले धर्मगुरुबाट आशिष थापेका थिए । तत्पश्चात सबैलाई “प्रशाद” खुवाईएको थियो ।

तामांग सोशाईटीका अध्यक्ष श्री श्रीलाल मोक्तानले ऊपस्थित सबैलाई स्वागत गरेर शुरु भएको उक्त कार्यक्रममा
“माने पिने हुँ” भन्ने गीत, संगीतले कार्यक्रमस्थल गुन्जायमान भएको थियो । नेपाल देखि ल्याईएको बुद्धका मुर्तीहरू, बुद्धका चित्र भएका थान्काहरु र बुद्ध धर्मका धोजा-पताकाले सजाईएर कार्यक्रमस्थल (अमेरिकी सरकारको सरकारी भवन) काठमाडौँको जोरपाटी-बौद्धको कुनै एक “गुम्बा” जस्तो बनेको थियो । अमेरिकाको जेठो संस्था अमेरिका नेपाल सोशाईटी, वाशिंगटन डि. सी. का निबर्तमान अध्यक्ष खेम भट्टचन, डा. श्याम लामा लगायत तामांग समुदाय बुद्ध जयन्तीमा ऊपस्थित थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी