वाशिंगटन डिसीमा बुद्ध जयन्ती मनाईयो

२९ बैशाख २०६९, शुक्रबार २०:३६ मा प्रकाशित

वाशिंगटन डिसी । अमेरिकाको राजधानी वाशिंगटन डि. सी. मा “बुद्ध जयन्ती” मनाईएको खबर छ । तामांङ सोसाईटी अफ ग्रेटर वाशिंगटनको आयोजनामा भएको उक्त “२५५६ औं बुद्ध जयन्ती” वाशिंगटन डि. सी. नजिकै भर्जिनियाको अर्लिंगटन सेन्ट्रल लाईब्रेरीको अडिटोरियम हलमा सम्पन्न भएको थियो । कार्यक्रममा बुद्ध धर्मका धर्मगुरु रेम्पोंजे लुंगु दोर्जे लामाले पुजा-पाठ गरेपछि, ऊपस्थित सबैले धर्मगुरुबाट आशिष थापेका थिए । तत्पश्चात सबैलाई “प्रशाद” खुवाईएको थियो ।

तामांग सोशाईटीका अध्यक्ष श्री श्रीलाल मोक्तानले ऊपस्थित सबैलाई स्वागत गरेर शुरु भएको उक्त कार्यक्रममा
“माने पिने हुँ” भन्ने गीत, संगीतले कार्यक्रमस्थल गुन्जायमान भएको थियो । नेपाल देखि ल्याईएको बुद्धका मुर्तीहरू, बुद्धका चित्र भएका थान्काहरु र बुद्ध धर्मका धोजा-पताकाले सजाईएर कार्यक्रमस्थल (अमेरिकी सरकारको सरकारी भवन) काठमाडौँको जोरपाटी-बौद्धको कुनै एक “गुम्बा” जस्तो बनेको थियो । अमेरिकाको जेठो संस्था अमेरिका नेपाल सोशाईटी, वाशिंगटन डि. सी. का निबर्तमान अध्यक्ष खेम भट्टचन, डा. श्याम लामा लगायत तामांग समुदाय बुद्ध जयन्तीमा ऊपस्थित थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।

लन्डन । नेपाल पत्रकार महासङ्घ (एफएनजे) युके शाखाले एक समारोहबीच पत्रकार श्रीभक्त खनाललाई यस वर्षको ‘एफएनजे युके वर्ष पत्रकारिता पुरस्कार’

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न