संवैधानिक उपसमितिले प्रश्नावली तयार पार्न सकेन

२९ बैशाख २०६९, शुक्रबार १८:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ वैशाख । शिर्ष नेताहरुको निरन्तरको बैठकले संविधानका विवादित विषयमा सहमति खोज्न नसके पछि संवैधानिक समितिले विवाद समाधान उपसमितिलाई अबिलम्ब प्रश्नावली तयार गरि विवाद अन्त्य गर्ने जिम्मेवारी दिएको छ ।
विवादित विषयका प्रश्नावली बनाउने जिम्मेवारी पाएको समितिको सचिवालयले समयमा प्रश्नावली तयार गरन नसकेपछि उत्पन्न असहज परिश्तितिका बीच विवाद अन्त्य गर्ने जिम्मा पुनः उपसमितिलाईनै दिईएको हो । उप समितिको बैठक पछि जारी विज्ञप्ती अनुसार राज्य पुनर्संरचना, शासकीय स्वरुप लगायतका विवादित विषयमा भोली शनिवारसम्म सहमतिका लागि प्रयास गर्ने निर्णय गरेको उल्लेख छ ।
संविधानसभामा लैजान विवादित १ सय १७ विषयका प्रश्नावली बनाउने भनेपनि आन्तरिक विवाद भएपछि प्रश्नावली समेत तयार हुन नसकेको हो ।
उता, संविधानसभा बैठक पनि सूचना टाँस गरेर स्थगित भएको छ । संवैधानिक समितिले विवादित विषयको प्रश्नावली तयार पार्न नसकेपछि संविधानसभा बैठक पुनः सूचना टाँस गरेर स्थगित भएको संविधानसभा सचिवालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

काठमाडौँ । पछिल्लो समय राष्ट्रिय ट्रमा सेन्टरमा उपचार गर्न आउने बिरामी बढेका छन् । दुई महिनाअघि यस अस्पतालको बहिरङ्ग सेवामा