राष्ट्रपतिले प्रधानमन्त्रीलाई सोधे सहमतिको सरकार गठनमा किन ढिलाई

२७ बैशाख २०६९, बुधबार २२:१० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ वैशाख । राष्ट्रपति रामवरण यादवले पाँच बुँदे सहमतिमा उल्लेखित दुई दिनभित्र सहमतिको सरकार गठन गर्ने भनिय पनि अझै सहमतिको सरकारले पूर्णता नपाउनुको कारण के हो भन्दै बुधबारको भेटमा प्रधानमन्त्रीसँग जिज्ञासा राखेका छन् । राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा बुधबार भएको भेटमा राष्ट्रपति यादवले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईसँग सहमतिको सरकारले पूर्णता नपाउनुको कारणबारे चासो राखेका हुन् । राष्ट्रपतिको  जिज्ञाशामा प्रधानमन्त्रीले एमालेका कारण सहमतिको सरकारले पूर्णता पाउन नसकेको बताउनु भएको थियो ।

प्रधानमन्त्रीसंगको भेटमा राष्ट्रपतिले संविधानसभाको म्याद सकिन १९ दिनमात्र बाँकी रहँदा पनि दलहरुबीच सहमति नभएकोप्रति चासो राख्नु भएको राष्ट्रपतिका प्रेस सल्लाहकार राजेन्द्र दाहालले संचारकर्मीलाई जानकारी दिए ।

उक्त भेटमा राष्ट्रपतिले सेनामा रथी थप्ने सरकारी तयारीप्रति पनि चासो लिएका थिए । उनले राजनीतिक सहमति विथोलिने गरी सेनाको पुनर्संरचनाको नाउँमा सेनामा अनाबश्यक हस्तक्षेप नगर्न प्रधानमन्त्रीलाइ आग्रह गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच गएराति करिब तीन घन्टा भेटवार्ता भएको छ । कांग्रेस