राष्ट्रपतिले प्रधानमन्त्रीलाई सोधे सहमतिको सरकार गठनमा किन ढिलाई

२७ बैशाख २०६९, बुधबार २२:१० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ वैशाख । राष्ट्रपति रामवरण यादवले पाँच बुँदे सहमतिमा उल्लेखित दुई दिनभित्र सहमतिको सरकार गठन गर्ने भनिय पनि अझै सहमतिको सरकारले पूर्णता नपाउनुको कारण के हो भन्दै बुधबारको भेटमा प्रधानमन्त्रीसँग जिज्ञासा राखेका छन् । राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा बुधबार भएको भेटमा राष्ट्रपति यादवले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईसँग सहमतिको सरकारले पूर्णता नपाउनुको कारणबारे चासो राखेका हुन् । राष्ट्रपतिको  जिज्ञाशामा प्रधानमन्त्रीले एमालेका कारण सहमतिको सरकारले पूर्णता पाउन नसकेको बताउनु भएको थियो ।

प्रधानमन्त्रीसंगको भेटमा राष्ट्रपतिले संविधानसभाको म्याद सकिन १९ दिनमात्र बाँकी रहँदा पनि दलहरुबीच सहमति नभएकोप्रति चासो राख्नु भएको राष्ट्रपतिका प्रेस सल्लाहकार राजेन्द्र दाहालले संचारकर्मीलाई जानकारी दिए ।

उक्त भेटमा राष्ट्रपतिले सेनामा रथी थप्ने सरकारी तयारीप्रति पनि चासो लिएका थिए । उनले राजनीतिक सहमति विथोलिने गरी सेनाको पुनर्संरचनाको नाउँमा सेनामा अनाबश्यक हस्तक्षेप नगर्न प्रधानमन्त्रीलाइ आग्रह गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।

काठमाडौँ । मुलुकमा फेरि कोभिड–१९ का सङ्क्रमितहरूको सङ्ख्या दिनदिनै बढ्दै गएको अवस्थामा सङ्क्रमितलाई राख्न सकिने ‘होल्डिङ सेन्टर’ भने अझै निर्माण हुन