अमेरिका नेपाल व्यवसायी संघद्वारा संयुक्त राष्ट्रसंघका प्रतिनीधि सँग भेटवार्ता

२७ बैशाख २०६९, बुधबार १९:२० मा प्रकाशित

न्यूयोर्क, अमेरिका । अमेरिकामा रहेका नेपाली व्यवसायीहरुको छाता संगठन अमेरिका नेपाल व्यवसायी संघको एक प्रतिनिधी मण्डलले न्यूयोर्क स्थित नेपाल मिसनको कार्यालयका स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर काउन्सेलर श्री अमृत राई ज्यू सँग भेटवार्ता गरेको छ। संघका अध्यक्ष मोहन ज्ञवालीको नेतृत्वमा गएको प्रतिनिधी मण्डलमा सचिव प्रकाश थापा, कोषाध्यक्ष कुगां शेर्पा, व्यवसायी बिराज रिजाल, व्यवसायी विमल बास्तोला, व्यवसायी देव गुरुङ र व्यवसायी प्रतिनिधी रमेश राईको उपस्थिती थियो ।

 

भेटका अवसरमा अमेरिकामा रहेका नेपाली व्यवसायीहरुको अवस्था , उनीहरुले गरेको लगानी, व्यवसायीहरुलाई आईपर्ने समस्या र व्यवसायीहरुको हकहित र फाइदाको लागी गर्नु पर्ने सहयोग संवन्धि विषयमा छलफल भएको थियो । यसै क्रममा संघद्धारा तयार पारीएको विज्ञप्ति संघका अध्यक्ष श्री मोहन ज्ञवालीद्धारा स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर कोउन्सेलेर श्री अमृत राई ज्यूलाई हस्तान्तरण गरियो ।

 

छलफलमा बोल्दै संघका अध्यक्ष श्री मोहन ज्ञवालीले यो संस्था एक गैह्र राजनितिक, विशुद्ध मुनाफारहित संस्था हो र नेपाली मिसन र राजदुताबास बिच आवश्यक समन्वय र सहयोगका लागी पहल गरिदिनुहुन प्रतिनिधी श्री राई ज्यूलाइ अनुरोध गर्नुभयो । छलफलका क्रममा सचिव प्रकाश थापाले संघको विक्षप्ति पढेर सुनाउनुभएको थियो भने कोषाध्यक्ष कुगां शेर्पाले अमेरिकाभर छरिएर रहेका व्यवसायीहरुलाई एकजुट हुन आव्हान गर्नुभएको थियो ।

त्यसैगरि व्यवसायी बिराज रिजालले सबै व्यवसायी साथीहरुलाई एकैसाथ समेटेर लानुपर्ने सुझाव दिनुभएको थियो भने व्यवसायी विमल बास्तोलाले छरिएर रहेको दक्षता सिप र लगानिलाई एकै साथ प्रयोग गर्न सके अधिकतम फाईदा हुने बताउनु भएको थियो ।

 

भेटका अवसरमा स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर काउन्सेलर श्री अमृत राईले प्रतिनिधी मण्डललाई स्वागत गर्दै नेपाल मिसनको तर्फबाट हरेक तबरले सहयोग गर्ने बचन र आस्वासन दिँदै आगामी दिनमा गरिने कार्यक्रमहरुमा मिलेर जाने प्रतिबद्धता जाहेर गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लन्डन । नेपाल पत्रकार महासङ्घ (एफएनजे) युके शाखाले एक समारोहबीच पत्रकार श्रीभक्त खनाललाई यस वर्षको ‘एफएनजे युके वर्ष पत्रकारिता पुरस्कार’

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का