अमेरिका नेपाल व्यवसायी संघद्वारा संयुक्त राष्ट्रसंघका प्रतिनीधि सँग भेटवार्ता

२७ बैशाख २०६९, बुधबार १९:२० मा प्रकाशित

न्यूयोर्क, अमेरिका । अमेरिकामा रहेका नेपाली व्यवसायीहरुको छाता संगठन अमेरिका नेपाल व्यवसायी संघको एक प्रतिनिधी मण्डलले न्यूयोर्क स्थित नेपाल मिसनको कार्यालयका स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर काउन्सेलर श्री अमृत राई ज्यू सँग भेटवार्ता गरेको छ। संघका अध्यक्ष मोहन ज्ञवालीको नेतृत्वमा गएको प्रतिनिधी मण्डलमा सचिव प्रकाश थापा, कोषाध्यक्ष कुगां शेर्पा, व्यवसायी बिराज रिजाल, व्यवसायी विमल बास्तोला, व्यवसायी देव गुरुङ र व्यवसायी प्रतिनिधी रमेश राईको उपस्थिती थियो ।

 

भेटका अवसरमा अमेरिकामा रहेका नेपाली व्यवसायीहरुको अवस्था , उनीहरुले गरेको लगानी, व्यवसायीहरुलाई आईपर्ने समस्या र व्यवसायीहरुको हकहित र फाइदाको लागी गर्नु पर्ने सहयोग संवन्धि विषयमा छलफल भएको थियो । यसै क्रममा संघद्धारा तयार पारीएको विज्ञप्ति संघका अध्यक्ष श्री मोहन ज्ञवालीद्धारा स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर कोउन्सेलेर श्री अमृत राई ज्यूलाई हस्तान्तरण गरियो ।

 

छलफलमा बोल्दै संघका अध्यक्ष श्री मोहन ज्ञवालीले यो संस्था एक गैह्र राजनितिक, विशुद्ध मुनाफारहित संस्था हो र नेपाली मिसन र राजदुताबास बिच आवश्यक समन्वय र सहयोगका लागी पहल गरिदिनुहुन प्रतिनिधी श्री राई ज्यूलाइ अनुरोध गर्नुभयो । छलफलका क्रममा सचिव प्रकाश थापाले संघको विक्षप्ति पढेर सुनाउनुभएको थियो भने कोषाध्यक्ष कुगां शेर्पाले अमेरिकाभर छरिएर रहेका व्यवसायीहरुलाई एकजुट हुन आव्हान गर्नुभएको थियो ।

त्यसैगरि व्यवसायी बिराज रिजालले सबै व्यवसायी साथीहरुलाई एकैसाथ समेटेर लानुपर्ने सुझाव दिनुभएको थियो भने व्यवसायी विमल बास्तोलाले छरिएर रहेको दक्षता सिप र लगानिलाई एकै साथ प्रयोग गर्न सके अधिकतम फाईदा हुने बताउनु भएको थियो ।

 

भेटका अवसरमा स्थाई प्रतिनिधी मिनिस्टर काउन्सेलर श्री अमृत राईले प्रतिनिधी मण्डललाई स्वागत गर्दै नेपाल मिसनको तर्फबाट हरेक तबरले सहयोग गर्ने बचन र आस्वासन दिँदै आगामी दिनमा गरिने कार्यक्रमहरुमा मिलेर जाने प्रतिबद्धता जाहेर गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

लिसवोन । पोर्चुगलस्थित नेकपा एमालेको प्रवास संगठन प्रवासी नेपाली मञ्च पुनर्गठन भएको छ । ३५ सदस्यीय कार्य कार्यसमितिको अध्यक्षमा अध्यक्ष