चपली हाईट्की बिनिता र उनको ग्लामर

२७ बैशाख २०६९, बुधबार १९:०३ मा प्रकाशित

राजन घिमिरे, काठमाडौ, बैशाख २७ । अब नेपाली सिनेमाका कलाकारहरू पनि ग्ल्यामर्स र यौन क्रियाकलापका दृश्य दिने मामिलामा खुला रूपले अगाडि आउन थालेका छन्। यो कुरामा युवापुस्तामा नवप्रवेशी युवतीको बोलवाला भने बढी चल्न थालेको छ। नायक–नायिका अङ्गालो मारेको र माया दर्शाउन चुम्बन खाएको दृश्य हेर्न लजाउने दर्शकहरू पनि यस्ता दृश्यहरू समावेश भएका चलचित्रहरू हेर्न निर्धक्क जान थालेका छन्।
सिनेमाका पर्दामा त यस्ता दृश्यहरू आए, यता मिडियाहरूमा पनि यस्ता दृश्यहरू प्रस्तुत गर्ने कलाकारहरू बिनासङ्कोच र धक यौन र सेक्सका बारेमा कुरा गर्न थालेका छन् खुलेर। प्रश्न सोध्नेलाई गाह्रो होला तर जवाफ दिने कलाकारहरूमा भने रत्तिभर पनि अप्ठेरो महसुस भएको देखिँदैन। कुरा चलचित्र ‘चपली हाइट’ की विनिता बरालको हो। केवल एउटै सिनेमाबाट उनले नायिकाको पगरी पाइन्। वर्षौंदेखि लागिपरेका थुपै्र नवप्रवेशी नायिकालाई पछाडि पार्दै विनिताले आफूलाई अगाडि उभ्याइन्। यो सफलताले गर्दा पनि उनलाई बढी नै आत्मविश्वास पलायोजस्तो छ। त्यसकारण पनि आफूले जे बोले तापनि चर्चा हुने कारणले यो हप्ता उनले मिडियासमक्ष बोलेको एउटा कुराले रामै्र चर्चा पायो बजारमा। विनिताले भनेकी छिन्, ‘म सेक्स पार्टनर खोज्ने अधिकार सबैलाई दिनुपर्छ भन्छु।’ विनिताको यो कुराले साँच्चै यतिबेला नेपाली सिनेमाको बजारमा तरङ्ग पैदा गरिदिएको छ। उनी भन्छिन्, ‘अहिले समाज परिवर्तित भइरहेको छ भने घरमा श्रीमती भए तापनि बाहिर यौनसाथी राख्नेहरूको जमात ठूलो छ। जसले जति ठूलो कुरा गरे तापनि वास्तविकता यही हो,’ विनिताले निर्धक्क भनेकी छिन्।
चलचित्र चपली हाइटमा आफूले दिएको यौन दृश्यबारे मुलुकमा टीकाटिप्पणी भए तापनि मुलुक बाहिरबाट प्रशंसाका बधाईहरू आएकोमा विनिता दङ्ग पनि छिन्। ‘तिमीले आँट गरेकोमा बधाई छ भन्नुभएको छ। यस्ता सिनेमा हेर्न खोज्ने तर मनभित्रै इच्छाहरू दबाएर राख्नेहरूका लागि ढोका खोलिदिएकोमा प्रशंसा पाएकी छु,’ विनिता भन्छिन्।
बाहिर राखेको सेक्स पार्टनरका बारेमा भने विनिता यसले विकृति ल्याउन हुन्न भन्छिन्। ‘परिवार र समाज बिगारेर पार्टनरको नाममा गलत सन्देश भने प्रवाह गर्नुहुँदैन। हरेक कुराको दायारा भने हुनुपर्छ,’ उनले थपिन्।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली नारीहरुको महान चाड हरितालिका तिज नजिकै गर्दा पछिल्लो समय बजारमा गीतहरु धमाधम आइरहेको छन् । यसैक्रममा नेपाली

अभिनेत्री मिया खालिफाले श्रीमानसँग सम्बन्धविच्छेद गरेकी छन् । हालै उनले आफुले सम्बन्धविच्छेद गरेको घोषण गरेकी हुन् । खलिफाले श्रीमानसँग अलग

काठमाडौँ । गायक स्वरूपराज आचार्य र गायिका अस्मिता परियारको आवाजमा रहेको ‘माया गर्ने मान्छे’ बोलको गीत सार्वजनिक भएको छ ।

काठमाडौं । म्युजिक भिडियोमा डेब्यु गरेका अमेरिकाको पेन्सिलभिनिया राज्यको पिटर्सबर्ग निवासी पुर्ण लम्साल अभिनित ‘तिमी छौ र’ बोलको को म्युजिक