मधेसी मोर्चा सहित प्रमुख तीन दलको मंगलबारको बैठक पनि बिना निष्कर्ष टुंगियो

२६ बैशाख २०६९, मंगलवार २१:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २६ वैशाख । नयाँ संविधानमा बिबादित विषयमा सहमति खोज्न मधेसी मोर्चा सहित प्रमुख तीन दलको मंगलबारको बैठक बिना निष्कर्ष टुंगिएको छ । मधेसी मोर्चा सहित प्रमुख तीन दलको निरन्तर जारी बैठकले संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउन थपेको म्याद गुज्रँदै गएकाले अन्तिम पटक सहमति खोज्ने मंगलबारको प्रयास पनि निरर्थक टुंगिएको हो ।

मंगलबार सांझ संविधानसभा भवन नयाँ बानेश्वरमा भएको बैठकमा दलहरु सहमति निकट पुगेको बताइए पनि खासै सहमति जुट्न सकेन । मंगलबार दिनभर प्रमुख दलको बैठकअघि कांग्रेस-एमाले, माओवादी, कांग्रेस र एमालेबीच एमाले मुख्यालय बल्खुमा फरक फरक बैठक मार्फत सहमतिको प्रयास भएको थियो ।

दलहरुबीच भएको पाँच बुँदे सहमतिमा तीन दिनभित्र संविधानका विवादित बिषय सुल्झाउने उल्लेख भए पनि दलहरूबीच विवादित रहेको पाँचमध्ये न्यायप्रणाली, निर्वाचन प्रणाली र नागरिकतामा सहमति भएको छ । शासकीय स्वरुप र राज्य पुनर्संरचनामा सहमति गर्न बसेका अनेकौ बैठक निष्कर्षहीन बन्दै गएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा ८२०३ जना कोरोना भाइरस संक्रमित भएका छन् । २०९७९ जनाको पीसीआर र एन्टीजेन परीक्षणमा

तल्लो डोल्पा । तल्लो डोल्पाअन्तर्गत पर्ने मुड्केचुला गाउँपालिकाले एकै पटक तीनवटा मोवाइल टावर सञ्चालनमा ल्याएको छ । लामो समयदेखि सञ्चार

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टीले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठक बोलाएको छ । अध्यक्षद्वय महन्थ ठाकुर र उपेन्द्र यादवबीच समझदारी भएपछि

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पद तथा गोपनीयताको शपथ पुनः लिनु नपर्ने भएको छ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्शेर जबराको एकल