सुनको मूल्य अहिले सम्मकै सर्बाधिक महँगो

२२ बैशाख २०६९, शुक्रबार १९:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २२ वैशाख । बिहिबार सरकारले सुनको भन्सार दर बढाएपछि शुक्रबार सुनको सुनको मूल्य अहिले सम्मकै सर्बाधिक महँगो भएको छ। स्थानीय बजारमा शुक्रबार सुनको भाउ प्रतितोला ६ सयले बढेर ५६ हजार रुपियाँ पुगेको छ। बिहीबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को अन्तिम बैठकले सुनको भन्सार दर प्रति १० ग्राम पहिलेको भन्दा ८ सय रुपियाँले बढाउने निर्णय गरेको थियो। त्यस अनुसार अब नेपालमा सुन आयात गर्दा प्रति १० ग्राम २ हजार ३ सय रुपियाँ भन्सार महसूल तिर्नुपर्छ। यो वृद्धिपछि अब एक तोला सुनमा ९ सय ३३ रुपियाँ लागत बढेको छ। भारतको बजेटमा सुनको भन्सार दर बढेपछि नेपालमा पनि बढाउनु परेको बताइएको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्ष सकिन अब १६ दिन बाँकी छ । सरकारले चालु आवमा रु तीन खर्ब ७८ अर्ब नौ

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले आज (बिहीबार) का लागि विदेशी मुद्राको विनिमय दर निर्धारण गरेको छ । जस अनुसार भारतीय

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले आज (मंगलबार) का लागि विदेशी मुद्राको विनिमय दर निर्धारण गरेको छ । जस अनुसार भारतीय

काठमाडौं । देशको परिचय कृषि प्रधान । खेतीपाती गर्ने जमिन बाँझो । खेती गर्ने युवा जति खाडीमा । तिनै युवाले