संविधान बन्छः अध्यक्ष महतो

२२ बैशाख २०६९, शुक्रबार १९:३४ मा प्रकाशित

जनकपुर, २२ वैशाख । सदभावना पार्टीका अध्यक्ष राजेन्द्र महतोले अबको २४ दिनभित्रै देशमा संविधान जारी हुने बताएका छन् । उनले संविधान निर्माणका लागि बा“की रहेको २४ दिनभित्रै नेपाली जनताले संविधान पाउने ठोकुवा गरे ।  जनकपुरमा आजदेखि सुरु भएको पार्टीको पाँचौ महाधिवेशनको उद्घाट्न गर्दै अध्यक्ष महतोले अब बन्ने संविधानमा मुलुकको हरेक क्षेत्रका जनतालाई उनीहरुको आ-आफ्नो प्रान्त मिल्ने दाबी गरे । अध्यक्ष महतोले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार अबको एकदुई दिन भित्रै गठन हुने र जेठ १४ मै संविधान जारी हुने जानकारी दिए । उनले देश संक्रमणकालिन अवस्थाबाट गुज्रिरहेको भन्दै संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेशी मोर्चाले हस्ताक्षर गरेको सरकारको ४ बुंदे समझौतापत्रको परिणामस्वरुप नै शान्ति प्रक्रियाको महत्वपूर्ण कार्य माओवादी लडाकुको समायोजन निष्कर्षमा पुग्न लागेको जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोराना रोकथाम तथा नियन्त्रण गर्न नलगाड नगरपालिका–८ हल्चौरमा देवीलाई बलि ( बोका) चढाइएको छ । शनिबार दिउँसो गाउँलेहरु जम्मा भएर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत