संविधान बन्छः अध्यक्ष महतो

२२ बैशाख २०६९, शुक्रबार १९:३४ मा प्रकाशित

जनकपुर, २२ वैशाख । सदभावना पार्टीका अध्यक्ष राजेन्द्र महतोले अबको २४ दिनभित्रै देशमा संविधान जारी हुने बताएका छन् । उनले संविधान निर्माणका लागि बा“की रहेको २४ दिनभित्रै नेपाली जनताले संविधान पाउने ठोकुवा गरे ।  जनकपुरमा आजदेखि सुरु भएको पार्टीको पाँचौ महाधिवेशनको उद्घाट्न गर्दै अध्यक्ष महतोले अब बन्ने संविधानमा मुलुकको हरेक क्षेत्रका जनतालाई उनीहरुको आ-आफ्नो प्रान्त मिल्ने दाबी गरे । अध्यक्ष महतोले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार अबको एकदुई दिन भित्रै गठन हुने र जेठ १४ मै संविधान जारी हुने जानकारी दिए । उनले देश संक्रमणकालिन अवस्थाबाट गुज्रिरहेको भन्दै संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेशी मोर्चाले हस्ताक्षर गरेको सरकारको ४ बुंदे समझौतापत्रको परिणामस्वरुप नै शान्ति प्रक्रियाको महत्वपूर्ण कार्य माओवादी लडाकुको समायोजन निष्कर्षमा पुग्न लागेको जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिणी धादिङको ताल्तीस्थित हुरेमा सोमबार एक पुरुषले श्रीमतीको हत्या गरेर आफूले समेत आत्महत्या गरेका छन् । बेनिघाटरोराङ गाउँपालिका–२ ताल्तीस्थित हुरेका

पाल्पा । सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तरगत सिद्धबाबा नजिकै गुडिरहेको जिपमा खसेको ढुङ्गाले च्यापेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेमा

मेलम्ची खोलामा आएको निरन्तरको बाढीले सोमबार राति मेलम्ची–११ का सात घर बगाएको छ । गत असार १ गतेको बाढीले कटान

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको