सहमतिको सरकार बनाउन प्रधानमन्त्री निवासमा बैठक सुरु

२२ बैशाख २०६९, शुक्रबार १९:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २२ वैशाख । बिहिबार भएको पाँच बुँदे सहमति अनुसार राष्ट्रिय सहमतिको सरकार बनाउन प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा मधेसी मोर्चा सहित प्रमुख तीन दलको बैठक सुरु भएको छ । बैठकमा माओवादीका तर्फबाट प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई र पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल उपस्थित छन् । कङ्ग्रेसबाट सभापति सुशील कोइराला, वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवा, महामन्त्री कृष्ण सिटौला, संसदीय दलका नेता रामचन्द्र पौडेल सहभागी छन्। एमाले बाट एमाले नेता माधवकुमार नेपाल र महासचिब ईश्वर पोखरेल सहभागी रहेका छन् ।  मधेसी मोर्चा सहित प्रमुख तीन दलबीच शुक्रबार भएको पाँच बुँदे सहमतिमा दुई दिनभित्र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन गर्ने र तीन दिनभित्र संविधान निर्माणका बाँकी विवादहरु समाधान गर्ने र समाधान हुन बाँकी विषयलाई प्रक्रियामा लैजाने सहमति भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले राष्ट्रिय सभामा रिक्त एक सदस्यको निर्वाचन यही जेठ ६ गते निर्वाचन हुँदैछ । माओवादी केन्द्रले आफ्नो

काठमाडौं । सरकारले कतार र चीनको ग्वान्जाउमा हवाई उडान खुला गर्ने निर्णय गरेको छ । सोमबार साझ बसेको मन्त्रिपरिषदको बैठकले

काठमाडौं । हाल पूर्वीमध्य अरब सागरमा रहेको शक्तिशाली चक्रवात ताउकतेका कारण मंगलबारदेखि देशका धेरै स्थानमा सामान्यदेखि पूर्ण बदलीको सम्भावना छ

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सपथविरुद्ध सर्वोच्चमा चार रिट दर्ता भएको छ । वैशाख ३१ गते प्रधानमन्त्री ओलीले