नेपाली मुलका अमेरिकी आप्रवासी पत्रकारहरुको अधिबेशन हुदै

२१ बैशाख २०६९, बिहीबार २२:३७ मा प्रकाशित

अमेरिका, २१ वैशाख । अमेरिकामा बसोबास गर्ने नेपाली मुलका आप्रवासी पत्रकारहरुको संगठन नेपाल अमेरिका पत्रकार संघ नेजाको तेस्रो अधिबेशन आगामी शनिबार न्युयोर्क सहरमा सुरु हुदै छ । अधिबेशन शनिबार र आईतबार दुइ दिनसम्म चल्ने छ । आयोजकका अनुसार झन्डै एक सय पत्रकारहरु सदश्य रहेको नेजाको तेस्रो अधिवेशनमा करिब ८० जना पत्रकारहरु सहभागी हुने छन् । निबर्तमान सभापति कृष्ण शर्माका अनुसार अधिबेशनले नयाँ नेतृत्व चयन गर्नुका अतिरिक्त नेपाल पत्रकार महासंघसंगको सहकार्यको बारेमा पनि ठोस नीति तय गर्नेछ । यद्यपी नेजालाई आप्रवासी पत्रकारहरुको स्वायत्त संगठनका रुपमा अगाडी बढाउनु पर्ने नेपाली मुलका अमेरिकी पत्रकारहरुको चाहना रहेको छ । आसन्न अधिबेशनका सहभागी एक पत्रकार भन्छन, ‘सामाजिक संजाल र अनलाइन पत्रकारिताको यति ठुलो विकाश हुदा पनि नेजा नेपालको साप्ताहिक पत्रकारिताकै पथमा हिड्नु दुर्भाग्य हो । उनका अनुसार सहमति भन्दै पत्रकारिताबाट हराईसकेका अनुहारहरु नेतृत्वमा रहेकै कारण नेजा नेपाली मुलका आप्रवासी पत्रकारहरुबीच प्रभावकारी हुन सकेको छैन । आसन्न न्युयोर्क अधिबेशनमा नेपाली मुलका आप्रवासी पत्रकारहरुको हकहित, क्षमता विकाश र संस्थागत बिकाशका लागि योजना सहित प्रस्तुत हुन आयोजकहरुलाई उनले आग्रह पनि गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोराना रोकथाम तथा नियन्त्रण गर्न नलगाड नगरपालिका–८ हल्चौरमा देवीलाई बलि ( बोका) चढाइएको छ । शनिबार दिउँसो गाउँलेहरु जम्मा भएर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत